Naschrift. 'Teun de Jager Bij beschietingen moesten we allemaal onder de tafels kruipen. Dat werd ook vaak op onver wachte momenten met ons geoefend. Het verste punt, wat je nog kon bereiken was het Schoorlse 'Klimduin'. Dat was toen absoluut verboden gebied (wegblijven van het 'Sperrgebiet') Op een dag een grote verrassing: We krijgen allemaal een sinaasappel op school. Die moet onder toezicht worden opgegeten De schillen mag je mee naar huis nemen. Daarmee kan je moeder dan aan pap of pudding een smaakje geven. Bij thuiskomst was dat een diepe teleurstelling: herinnering aan de goede oude tijd. De Damweg toen met nog de "Duinrel" tussen de huizen en de weg (in westelijke richting). Ruim 60 jaar later heb ik de hierboven beschreven voettocht nog weer eens gemaakt. Op 28-03-2008 heb ik de auto geparkeerd bij het schooltje Teun de Jager'. Van daar de tocht 'terug naar huis' in Schoorldam als het ware nog eens gemaakt. Als '70 jarige' was dat een wandeling van een uur langs alle herinneringspunten. De terugtocht naar school moest natuurlijk ook weer worden gemaakt. Bij de school bleek de auto nog rustig op mijn terugkeer te hebben gewacht Al met al was er genoeg tijd om alle herinneringen en herkenningspunten nog eens te beleven. De reconstructie van de aansluiting op de N9 was later de reden om alles nog eens vast te leggen. Molen Kijkduin. De school is nu al heel gauw bereikt en is zelfs nu maar weinig veranderd. Mijn school 'De Molenwiek' heet nu 'Teun de Jager'.Er zijn nog steeds veel herinneringen. Wie herinnert zich niet juffrouw Nuijs. (Juffrouw Nuijs ligt begraven op het kerkhof tegenover de molen.) De Damweg nu (in oostelijke richting).

Zicht op Haringcarspel | 2010 | | pagina 10