JAARVERGADERING De jaarvergadering 2010 wordt gehouden op zaterdag 6 maart 2010. Locatie en tijd worden in de Nieuwsbrief van februari bekend gemaakt. HISTORISCH MUSEUM DRUK BEZOCHT Het Historisch Museum van onze vereniging heeft een geweldig seizoen achter de rug. We hadden dan ook veel extra's op het programma staan, dat een groot aantal bezoekers trok. Tijdens de Arie de Aradag van het van Blanckendaell dierenpark konden bezoekers zich in en rond het museum vermaken met historische spellen als mikado, domino, hoepelen, tollen en knikkeren en werden de kleinsten voorgelezen uit nostalgische kinderboeken. Medewerkers liepen rond in klederdracht en dames van de Westfriese folkloregroep wandelden in prachtig kostuum door het park. Het weer was fantastisch en het publiek enthousiast, kortom; een geslaagde actie! Tijdens het door Bejo, Vezet en Daalimpex georgani seerde symposium over de relatie tussen voeding en kanker lagen in het museum oude en antieke medische spullen uitgestald. Deels uit eigen collectie en deels ter beschikking gesteld door huisartsen uit de regio. Interessant was ook het overzicht van Westfriese spreekwoorden en gezegdes die verband houden met voeding en ziekte. Tijdens dit weekend waren de suppoosten gekleed als vijftigerjaren kraamverzorgster en verpleegster, wat vele leuke reacties opleverde. In verband met het 150-jarig bestaan van de parochiekerk van Tuitjenhorn was in het museum een vitrine ingericht met oude bidprentjes, misboeken, foto's van communi cantjes en dergelijke, die bij velen mooie herinneringen opriepen. Als historische vereniging deden we eveneens mee aan de optocht die het kerkbestuur rond dit jubileum organiseerde. Gert Dekker maakte van deze optocht vele schitterende foto's, die inmiddels op een van de computers van het museum zijn gezet. Wilt u die eens komen bekijken dan is een tochtje naar het museum de moeite waard. Oktober In het kader van de nationale Week van de Geschiedenis werd van het derde tot en met het vierde weekend van oktober in de Regenten kamer (boven in het museum) een expositie gehouden van boeken, foto's, voorwerpen en films over de Tweede Wereldoorlog. Jan Jonker die voor de Zicht diverse artikelen heeft geschreven, bezocht de expositie. Tevens werd er een film vertoond over een vliegtuigcrash die november 1944 plaatsvond in het gebied Tuitjenhorn - Eenigenburg, en over de reünie van de bemanning in 1994, waarbij een bezoek aan Harenkarspel werd gebracht. September Zuster Astrid en zuster Sonja -3-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 5