en bij de mensen op zolder, vliering of hogere zolder stapelen. En zo modderde je maar aan tot N. Kossen mij kwam opvolgen want die kon autorijden en ik niet. Nu ik dit schrijf ligt de sneeuw 60 cm. hoog bij de deur wat ik al in geen jaren heb gezien. En maar vriezen, er komt geen eind aan. Het is eigenlijk al winter van 19 december af. Ik heb op 12 december nog een tuintje gespit en moest nog wat bollen planten, maar ik heb er helemaal geen tijd meer voor gehad. Toen ik bij Delver wegging, kwamen de auto's maar ik had geen kans om autorijden te leren. Het werk werd al minder en ik en mijn oudste broer Jan werden werkloos. Ze zeggen "nauwte zoekt grauwte". Ik had nog nooit zonder werk gelopen en kon er ook helemaal niet tegen. Van de werklozenbeweging kregen we 14 gulden in de week en dan mocht er maar één in een gezin werken, dat was mijn vader dus. Het was dus bij ons weer armoe troef op een vreselijke manier. Toen kreeg ik ook nog ruzie met mijn vader en ik liep de deur uit en kwam terecht bij een boer in Akersloot. Daar werd ik boerenknecht. Mijn moeder zat natuurlijk te huilen toen ik het huis uitging, maar ik kon die armoedige boel niet meer aanzien. Wordt vervolgd. WAPENSTENEN VAN JOHAN BASIUS EN GEERTRUIJD VAN DER DUSSEN Tijdens het onderzoek naar materiaal over Jacob van der Moere kwam aan het licht dat er in Vlaardingen twee wapenstenen in een muurtje ingemetseld zaten. Deze stenen zijn van Johan Basisus en Geertruijd van der Dussen, Heer en Vrouwe van Haringcarspel en ook Heer en Vrouwe van de ridderhofstad Holy. Basius heeft ze in 1612 laten maken. In de brochure over de restauratie wordt hier dieper op ingegaan. Uit interesse en gezien de belangrijke bijdrages die Basius voor de Heerlijkheid heeft gehad, is ondergetekende dit voorjaar naar Vlaardingen getogen om deze stenen te aanschouwen. Ik trof ze toen in, zoals al gememoreerd, in bedroevende staat aan. In september ontvingen we echter een enthousiaste mail van de beleidsmedewerker monumenten van de Gemeente Vlaardingen, de heer Hoogerwaard, met de mededeling dat ook deze historische wapenstenen opgeknapt en opnieuw geschilderd zijn. Hoewel er sprake lijkt van een weinig optimale afstemming tussen de heraldicus die de kleuren aangegeven heeft en de schilder die zijn eigen opvattingen van moderne kleuren lijkt te hebben, vonden we deze actie toch het vermelden waard. De kleuren zult u ter plekke moeten bekijken Rick de Ruijter De steen voor en na de opknapbeurt -19-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 21