19 augustus 1943, Vader Nolet op zijn 50e verjaardag. Onderste rij: v.l.n.r. Chris, Vincent, Paul (bij zijn moeder op schoot) Maria en Joep. Bovenste rij: Agaat, Hans, Wim en Bels (Isabel). En wel van de afdeling Gymnasium van het Canisius-College te Nijmegen. Hij studeerde daar af op 24 juni 1914 en was "mitsdien bekwaam tot de studie aan eene Universiteit". Er is mij bekend, dat hij daarna enige tijd - en wel van september 1914 tot eind 1916 - rechten heeft gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam. Hij was toen lid van de R.K. studentenvereniging "Thomas". Deze studie heeft hem geen graad dan wel academische titel opgeleverd. Maar dat is niet belangrijk voor mijn verhaal over een man, die ik zozeer waardeer en hoogacht! In ieder geval is mij door een brief van Ant. Jurgens' Margarinefabrieken te Oss, gedateerd 3 januari 1919 gebleken, dat hij bij dat bedrijf op kantoor "van de Expeditie- Afdeeling" werkzaam is geweest gedurende een tijdperiode vanaf januari 1917 tot en met 31 december 1918. De directie moet met hem als medewerker blij en gelukkig zijn geweest, want "hij heeft de hem daar opgedragen werkzaamheden geheel zelfstandig en tot hare volle tevredenheid verricht, terwijl hij steeds veel plichtsbesef, ijver en werklust heeft getoond". Duidelijk uit dit getuigschrift is ook, dat hij deze dienstbetrek king op eigen verzoek heeft beëindigd "om zich aan de gemeenteadministratie te gaan wijden"! Zijn ambitie ging dus kennelijk uit naar het werken bij de overheid. Mijns inziens is het aannemelijk, dat hij reeds een studie volgde in die richting, hetgeen heeft geleid tot een benoeming. Een benoeming als ambtenaar ter secretarie van de gemeente Bemmel met ingang van 1 januari 1920. Er heeft zich daar in zijn "groei" als ambtenaar zeker veel ten gunste ontwikkeld. Want werd bij de benoeming zijn functie nog aangeduid als "ambtenaar ter secretarie", bij zijn gevraagd eervol ontslag met ingang van 18 juli 1922 werd hem dit verleend als tweede ambtenaar ter gemeentesecretarie. Een vertrek als gemeenteambtenaar uit de gemeente Bemmel als gevolg van zijn benoeming op 18 juli 1922 tot Gemeentesecretaris van de gemeente Wijk bij Duurstede. Een benoeming door de Gemeenteraad gedaan uit een aanbeve ling, bestaande uit de heren H. Nolet en Jonkheer J.A. van Geen. Blijkens de notulen van het besluit moet de latere burgemeester van Warmenhuizen en Harenkarspel toen al in de gemeente Wijk bij Duurstede hebben gewoond! Hoe het hem daar vergaan is, is slechts te raden. Zeker is evenwel, dat hij als ambtenaar een "bliksemstart" heeft gekend. In ruim twee jaar tijd "uitgroeien" van ambtenaar ter secretarie tot gemeente secretaris van een gemeente, die niet direct - zeker ook al in die tijd - klein was, is op zijn minst bijzonder te noemen. -3-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 5