herdenking op 4 mei bij het oorlogsmonument in Warmenhuizen bezocht waar de namen van de gevallenen opstaan. Elk daarop volgend jaar rond mei, hebben Tom en Doris en Co en Ank de begraafplaats en het monument bezocht. In mei 1995 zijn Tom en Doris voor het laatst op de begraafplaats in Bergen en bij de herdenking in Warmenhuizen geweest. Vanaf die tijd hebben Co en Ank zelf de bloemen bekostigd en neergelegd in Bergen en Warmenhuizen. Nadat Tom Stanley in 2000 was overleden en ook op de begraafplaats in Bergen was bijgezet bij zijn collega's, zijn Co en Ank met Doris nog elk jaar naar de herdenkingen geweest. Sinds 2004 kon ook Doris de reis niet meer maken. Vanaf die tijd hebben Co en Ank het helemaal alleen gedaan op 4 mei. Maar niet alleen dat, want op verzoek van Doris gaan ze nog elk jaar een keer of vijf naar Bergen om daar namens haar bloemen te leggen bij Tom Stanley en zijn collega's. Aanvankelijk doneerde Doris nog wel eens wat geld voor bloemen, maar sinds zij al een hele poos in een verzorgingshuis in Engeland woont, gebeurt dat niet meer. Co en Ank vinden dat overigens niet erg en betaalden in al schalkerweerd bij het graf van sergeant Clelland die jaren graag mee aan de bloemen voor de graven in Bergen en het monument in Warmenhuizen. Want dat is toch wel het minste wat zij voor Tom Stanley en zijn omgekomen collega's in deze afgelopen 25 jaar nog konden doen. Bron. Co Maarschalkerweerd te Purmerend. "Zicht op Haringcarspel" oorlogsnummer 1995. Bewerking Sam Schipper. WIE SCHRIJFT NIEUWE ARTIKELEN VOOR DE ZICHT?? Nu Cees van den Berg is overleden is de redactie van onze vereniging weer op zoek naar leden (of niet leden) met belangstelling voor de historie van onze gemeente en zijn bewoners. Wij zoeken medewerking van leden die zich willen inzetten om bepaalde historische feiten, gebeurtenissen en gewoonten te onderzoeken en die het leuk vinden om middels literatuur onderzoek en speurwerk in b.v. het regionaal archief een onderwerp uit te werken tot een interessant artikel. Daarnaast krijgen we ook regelmatig artikelen aangeleverd die dan eventueel nog verder bewerkt en/of aangevuld moet worden. Zitting in de redactie kan, maar hoeft niet. U leest, naar wij hopen ons blad altijd met belangstelling maar het komt uiteraard niet vanzelf iedere keer weer vol, daarvoor zijn enthousiaste mensen steeds weer onmisbaar. Laat eens van u horen of kom, om een indruk te krijgen, eerst eens een keer bij de redactievergadering zitten. Ook als u iemand weet waarvan u denkt dat zij of hij wel iets over de historie kan schrijven, houden wij ons aanbevolen. Neemt u contact op met: Walter Lingerak 0226 392691 of: Piet Bommer 0226 392009 E-mail redactie; redactieHvH@guicknet.nl -8-

Zicht op Haringcarspel | 2009 | | pagina 10