grote pannen met eten op lange tafels op het toneel gezet en de gasten konden gaan eten. Tijdens de eerste kermis in 1937 liep dit slecht af. Het vlees kwam van slager Duin die geen goedgekeurd vlees had geleverd, ledereen werd ziek en lag misselijk in de boomgaard te overgeven. Alleen de kookster Betje en haar hulpen werden niet ziek want die hadden geen tijd gehad om te eten. In die drukke tijd werd Huib in 1946 lid van de gemeenteraad. Dit is hij 24 jaar geweest. In de jaren zestig werd er gesproken over een samenvoegen van de gemeenten Sint- Pancras, Sint-Maarten, Langedijk, Warmenhuizen en Harenkarspel. Toen er een nieuwe naam gezocht moest worden stelde hij voor om de nieuwe gemeente "Sintlangewarmeharingdijk" te noemen. In 1952 kocht Huib Tiebie de boerderij van de familie Langedijk in Tuitjenhorn. Hij liet deze slopen en zette daar een nieuw pand op met de naam "de Toko". Daar werd een winkel gestart in onder andere drogisterij-, parfumerie- en tabakswaren. De eerste drogisterij in de omgeving. Ook dat kon toen nog zonder diploma's. De vertegen woordigers -die toen reizigers heetten- kwamen 's avonds demonstraties geven aan de dochters hoe je make-up moest gebruiken. Ook zij bleven dan slapen. Toen werd er voor het eerst gezichtspoeder, lippenstift en eau de cologne verkocht in Tuitjenhorn en omgeving. In die periode werd Huib penning meester/secretaris en later voorzitter van de begrafenisvereniging St. Barbara. In die hoedanigheid kreeg hij de pauselijke onderscheiding Benemerenti uitgereikt. Toen zij gingen rentenieren kon Huib meer tijd besteden aan de geschiedenis van Harenkarspel. Hij gaf rondleidingen aan klassen van de lagere school bij de ruïne Nuwendoorn in Eenigenburg. Ook heeft hij meegewerkt aan een artikel over deze ruïne voor het Westfries Genootschap. Hij is in al die jaren een Harenkarspelaar in hart en nieren geworden maar zijn geboorte dorp Akersloot vergat hij niet. Ria Eriks-Tiebie Huib Tiebie op 30-jarige leeftijd 1955: Pastoor Dirk Wijnker overhandigt de pauselijke onderscheiding aan Huib Tiebie in bijzijn van zijn echtgenote -7-

Zicht op Haringcarspel | 2008 | | pagina 9