betrokken. Daar hebben ze tot 1947 gewoond totdat de nieuwe boerderij weer herbouwd was aan de Oudewal bij het 't Bossie. De koeien stonden in die jaren bij ons op stal op de Oudewal 11. In de oorlogsjaren hadden zowel mijn vader als opa vanwege de oorlogsomstandigheden weinig koeien. Op Dorpsstraat 202 waar ik geboren ben hebben mijn vader en moeder maar 2 jaar gewoond. In 1938 betrokken zij een nieuw gebouwd huis met koestal en kapberg op Oudewal 11. Daar heeft mijn vader tot de verkaveling een gemengd bedrijf gehad waar mijn broer Jan en ikzelf ook gewerkt hebben. Mijn broer Jan werkte na de verkaveling bij de gemeente. Zelf was ik al eerder stukadoor geworden, misschien heb ik bij lezers van ons blad Zicht op Haringkarspel nog wel eens een muurtje gesmeerd. Oudewal 11 is het huis waar ikzelf nu nog woon. Wij hebben nog 2 zussen, Riet en Marian en nog 1 broer Gerrit. Tot zover iets over onze familie Jonker die hier ruim 2 eeuwen woont. Rinus Jonker Het voorgaande verhaal met foto's is een leuk voorbeeld over de historie van deze familie Jonker. Het zou leuk zijn om ook van andere families die al lang in onze omgeving wonen soortgelijke informatie te ontvangen. In elke familie is er wel iemand die iets dergelijks op papier kan zetten. Onze redactieleden helpen daarbij graag. Redactie. HERINNERINGEN AAN ALBERT VAN DALSUM In het "Zicht op Harencarspel", 17e jaargang nr.33 mei 2008, las ik dat er een buste van Albert van Dalsum is onthuld. Dit bericht haalde een voorval in mijn herinnering naar boven, dat te mooi is om het niet te vertellen. In 1963 was ik benoemd tot hoofd van de R.K. Jongensschool te Warmenhuizen. Ik had al enige tijd gespeeld met de gedachte "ergens" te gaan solliciteren naar de functie van schoolhoofd. Dat "ergens" betekende voor mij een dorp met een niet al te grote school, liefst niet te ver af van een wat grotere plaats ener moest - óf direct óf binnen afzienbare tijd - een woning voor ons, mijn verloofde en mij, beschikbaar zijn of komen, want we wilden graag trouwen. Per slot van rekening had ik dan wel in bijna al de zesde klassen van wat toen nog de "lagere school" heette ervaring opgedaan, maar leiding geven aan een schoolteam is toch wel iets geheel anders dan alleen maar verant woordelijk zijn voor één klas. Toen ik in ons vakblad een advertentie zag staan die duidelijk maakte, dat het kerk/schoolbestuur van Warmenhuizen op zoek was naar een schoolleider, wist ik meteen:"DAAR wil ik graag wonen en werken, want DAAR ben ik in de oorlog op de vlucht voor de bombardementen op Amsterdam-Noord buitengewoon hartelijk en met een grote vanzelfsprekendheid als een jochie van 8-9 jaar door het bakkersgezin Mooij opgevangen." In Warmenhuizen heb ik het toen reuze naar mijn zin gehad en waarom zou dit niet wéér het geval kunnen zijn? En wie weet kon ik nu voor de gemeen schap daar iets terugdoen. Ik solliciteerde en kreeg de baan. Toen mijn vrouw en ik enkele maanden in Warmenhuizen woonden, hoorden we dat de grote Albert van Dalsum zich in Eenigenburg had gevestigd. Deze acteur was ons niet onbekend. -16-

Zicht op Haringcarspel | 2008 | | pagina 18