Piet, geboren 1911, bleef ongehuwd en werkte thuis op het bedrijf. Trijn, geboren 1913, bleef ongehuwd en heeft na het overlijden van haar zus Jans altijd het huishouden van haar zwager Jaap Meijer verzorgd. Mien, geboren 1917, huwde met Cor Nannes die in Warmenhuizen vooral bekend was als melkvaarder. Thijs, geboren 1919, huwde met Jans van Diepen en was tuinder. Thijs kon heel goed schaatsen, zijn dierbaarste trofee was een houten molen welke beschikbaar gesteld was door houtzagerij fa. Eecen in Oudkarspel bij gelegenheid van een schaatswedstrijd op het Waardje. Die wedstrijd heeft hij gewonnen van de plaatselijke schaatscoryfee Jan Langedijk. In de kranten stond dat hij die 'in het hol van de leeuw had verslagen'. Met het huis aan de dijk is het slecht afgelopen. In de oorlogsjaren gebeurde het eens dat het huis werd beschoten door een vliegtuig terwijl men op de dars een feest vierde. Hoewel de kogels dwars door het dak gingen werd er wonder boven wonder niemand gewond. Later, op oudejaarsnacht in het oorlogsjaar 1944, werd het huis getroffen door 3 fosforbrandbommen. Daarbij stonden opa en opoe en Quirinus, ome Piet en ome Thijs midden in de nacht op de dijk met niets anders dan hun brandend huis beneden aan de dijk, gelukkig waren ze zelf allemaal ongedeerd, "en toch blijf ik achter dijk wonen" aldus opa. Later telde men nog 18 bomgaten in het weilandje om het huis. Het moet bijna zeker een met pech haperende of aangeschoten Engelse bommenwerper zijn geweest die terug moest keren naar zijn basis in Engeland. De bommen werden voor een veiliger terugvlucht en landing dan meestal afgeworpen boven zee. Maar als je bedenkt dat het huis hemelsbreed op slechts 7 km. vanaf de zee stond, in een stikdonkere nacht zonder enige verlichting, dan is het denkbaar dat de bemanning zich onbe doeld voortijdig ontdeed van de gevaarlijke lading. Na een tijdje bij familie onderdak te zijn geweest werd door mijn groot ouders een tijdelijke woning in het huis van Jan Nannes in de Stationsstraat Wat restte van het huis op de vorige foto Op deze foto ben ik nog jong en moet ik tegen de zon in kijken. De andere jongen is Jan Berkhout van slager Berkhout. Dit is nog in de tijd dat moeders hun kinderen niet naar school hoefden te brengen, de kinderen - liepen gewoon met oudere buurkinderen mee. Ik ging hier naar de bewaarschool, de foto is gemaakt op de Zuiderbrug. -15-

Zicht op Haringcarspel | 2008 | | pagina 17