SCHENKEN OF IN BRUIKLEEN GEVEN AAN H.V.H. I! RESTAURATIE GEDENKSTEEN NH KERK VAN DIRKSHORN. Op initiatief van onze Historische Vereniging wordt momenteel een vooronderzoek naar de mogelijkheid tot restaureren van een gedenksteen in de Nederlands Hervormde kerk in Dirkshorn verricht. De steen is in 1659 door de Heer van Haringcarspel, Jacob van der Moere, aan de Nederlands Hervormde Gemeente aangeboden ter herinnering aan de bouw van de toenmalige kerk. Deze kerk stond op de plaats waar nu het oude gemeentehuis nog staat, dus vlak voor de huidige kerk aan de Raadhuisstraat. Ongetwijfeld hebben Van der Moere en zijn vrouw, Maria de Bye, behoorlijk bijgedragen in de bouwkosten van de kerk en vonden zij dat hun beider namen wel vereeuwigd mochten worden. Dat resulteerde in deze fraaie gedenksteen van 140 x 140 cm, met hierop een uitgebreide tekst en hun beider familiewapen verenigd in een zogenaamd alliantiewapen. Met de sloop van de oude kerk en de nieuwbouw van de huidige kerk in 1869 is de steen overgezet en hangt nu links in de hal. De huidige Heer van Haringcarspel, de heer Cornelis Ping Keesom, is zeer begaan met de cultuur- en natuurhistorische waarden in onze gemeente. Via onze vereniging heeft hij kennis genomen van de staat van deze gedenksteen, en heeft de kosten van het vooronderzoek voor zijn rekening genomen. Afhankelijk van het resultaat van dit onderzoek zal overlegd worden hoe verder te gaan met een eventuele restauratie. Ik houd u op de hoogte. Rick de Ruiter. Heeft u voorwerpen, foto's of documenten waarvan het "zonde" is om het weg te gooien?? Schenk het dan of geef het in bruikleen aan de Historische vereniging, dan wordt het in elk geval bewaard Wij hebben de volgende handelswijze afgesproken: Neemt u contact op met Sonja Blokker, tel. 0226 393042, e-mail soniablokker@hotmail.com Zij schrijft op wat u hebt aan te bieden en geeft dat vervolgens door aan de acquisitiegroep: de heren Willem Heman en Klaas Deuzeman. Deze heren komen zonodig bij u kijken om te zien of het aangebodene een mooie en bruikbare aanvulling is voor onze collectie of dat het b.v. al aanwezig is. Zij zullen u meestal direct uitslag geven, ze vertellen hoe het dan verder gaat of laten dat zo snel mogelijk weten. Er moet misschien nog iets worden geregeld voor ophalen en opslag. Wij zijn u altijd dankbaar -6-

Zicht op Haringcarspel | 2008 | | pagina 8