VAN DE LEDENADMINISTRATIE Zoals u wellicht heeft vernomen doe ik vanaf 1 januari 2008 officieel de ledenadministratie. In het COLOFON kunt u lezen, dat Carol Buiter het Penningmeesterschap definitief heeft overgenomen. Zij betaalt de rekeningen. En ze maakt aan het eind van het jaar het overzicht van de Penningen. Dat zal dan uitgebreider gebeuren dan ik altijd heb gedaan. Met alle bezittingen, inventaris en dergelijke. Zoals de Heren Westra en Eriks, de kascontrolecommissie, destijds aangaven. Vooral met de opening van het museum is een beter overzicht van onze bezittingen wenselijk. Tot nu toe doe ik de ontvangsten van onze leden enz nog. Hoe dat in de loop van dit jaar verder gaat zien we wel. De nieuwe Penningmeester is in ieder geval jonger, ook dat is een goede zaak. Want de tijd schrijdt voort. Ik hoop dat de samenwerking met de nieuwe Penningmeester goed blijft gaan. Jan Barsingerhorn. VAN DE REDACTIE L.S. Hier weer een nieuwe aflevering van "Zicht" met hopelijk voor elk wat wils. Voor de leden die niet in de gelegenheid waren de jaarvergadering te bezoeken wat zaken die daar de revue zijn gepasseerd. Verder wat nostalgie in het artikel van mevr. Francis die nu in de V.S. woont maar nog altijd Dirkshornse is. De leden die graag iets zien over een veel verder verleden worden bediend door Sam Schipper en Rick de Ruiter met artikelen over de "Rekermond"en Nuwendoorn. Met het oog op de mei bevrijdingsmaand een verhaal van dhr. Van der Meer. Hij was evacué én hoofdonderwijzer in Warmenhuizen, en beschrijft indringend het bombardement in 1943 van Amsterdam Noord en zijn, ondanks alles, fijne verblijf als evacué. En omdat het ook nog koolplanterstijd is sluiten we met te kijken naar hoe dat vroeger ging met dagen lang zware inspanning en vergelijken het met de huidige, je zou bijna zeggen relaxte gang van zaken. IN MEMORIAM JAN BAKKER Op 14 februari jl. overleed op 80 jarige leeftijd Jan Bakker. Vanaf de oprichting van onze vereniging tot 1998 was hij voorzitter van de Historische Vereniging Harenkarspel. Wij zullen ons de heer Bakker herinneren als een voorzitter met wie het een genoegen was om samen te werken, naar wiens woord werd geluisterd, maar die vooral ook openstond voor andermans mening. In de toch wel moeilijke eerste jaren van de vereniging leidde hij de zaak met vaste hand in de richting van waar we nu zijn. Al snel was hij ervan overtuigd dat de Historische Vereniging een eigen onderkomen moest hebben. Talloos waren de bezoekjes aan leegstaande boeten, koolschuren en delen van boerderijen. Soms had hij als architect al een plan getekend om te laten zien hoe een lege schuur voor ons te gebruiken was. Velen zullen zich ook, met veel plezier, zijn min of meer onorthodokse manier om een vergadering te leiden herinneren. Gelukkig heeft hij de totstandkoming van ons museum nog mee kunnen maken. De Historische Vereniging is veel dank verschuldigd aan Jan Bakker. Met veel respect zullen wij aan hem terugdenken. Zijn vriendin en Familie wensen wij veel sterkte toe bij het dragen van dit verlies. Het Bestuur van de Historische Vereniging Harenkarspel. -2-

Zicht op Haringcarspel | 2008 | | pagina 4