Opie Blaauw woont tot haar dood bij het gezin van Adriaan en Clazina in. Zij overlijdt in 1939, 95 jaar oud, nadat ze dertig jaar van haar pensioen genoten heeft. Adriaan Blaauw, mijn grootvader dus, is onder meer dirigent van de fanfare Onder Ons in Dirkshorn. Ik herinner me nog vaag dat er een piano in het huis van mijn grootouders staat, later wordt die In de winkel van Bes aan de Heerenweg komt een postagentschap. Hiermee komt een einde aan honderd jaar 'postkantoor Sint Maarten'. ingeruild voor een tv- toestel. Tja, de vooruitgang eist haar tol... Op 15 september 1941 krijgt Adriaan Blaauw eervol ontslag als kantoorhouder. Het hulppostkantoor wordt omgezet in een poststation en mijn moeder Adriana Slot-Blaauw wordt benoemd als station houdster en mijn vader Jacob Slot als besteller. In 1964 wordt het poststation weer omgezet in een hulp postkantoor. Mijn vader wordt dan kantoorhou der en mijn moeder krijgt ontslag. Het postkantoor in 't Lutje is tot 1977 in gebruik geweest. In dat jaar licht mijn vader voor het laatst de gietijzeren brievenbus, die in de gevel gemetseld is, hij deelt voor het laatst een stempel uit aan de kinderen die in het postkantoor komen, hij rijdt voor het laatst zijn rondje door het dorp met voor iedereen een vrolijke lach en een hartelijke groet. Het oude huis met postkantoor aan de Lutjeweg. V.l.n.r. Adriaan Blaauw, opie Blaauw-Keuken, Piet Blaauw, Clazina Blaauw-IJff en Adriana Blaauw. Het nieuwe postkantoor in 't Lutje (het huis is gebouwd door de firma de Geus, als ik me goed herinner). V.l.n.r. Adriaan Blaauw, Clazina Blaauw-IJff, Jacob Slot en de bestellers Simon Schut en GerVeuger.Het huis staat er nog steeds met de ingemetselde brievenbus. De bank links staat nu voor ons huis (I. B.-S.). -6-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 8