Voor onze leden die wonen in Harenkarspel, die geen museum-donateur willen worden, verwijzen wij naar de mogelijkheid om een gratis pas op te halen, volgens de beschrijving van St DpB elders in dit blad. Aldus, namens museum, HVH en Stichting Beheer Historische Vereniging Harenkarspel, Wil de Groot. WIE KOMT DE REDACTIE VERSTERKEN?? De redactie van onze vereniging is op zoek naar leden met een iets meer dan gewone belangstelling voor de historie van onze gemeente en zijn bewoners, graag zelfs van de regio. Wij zoeken medewerking van leden die zich willen inzetten om bepaalde historische feiten, gebeurtenissen en gewoonten te onderzoeken en het leuk vinden om middels literatuuronderzoek en speurwerk in b.v. het regionaal archief een onderwerp uit te werken tot een voor zichzelf en voor de vereniging interessant artikel. Daarnaast krijgen we ook regelmatig artikelen aangeleverd die dan eventueel nog verder bewerkt en/of aangevuld moet worden. U leest, naar wij hopen ons blad altijd met belangstelling maar het komt uiteraard niet vanzelf iedere keer weer vol, daarvoor zijn enthousiaste mensen steeds weer onmisbaar. Laat ons van u horen of kom, om een indruk te krijgen, eerst eens een paar keer bij de redactievergadering zitten. Neemt u contact op met: Walter Lingerak 0226 392691 of: Piet Bommer 0226 392009 ONTHULLING BEELDEN IN MUSEUM Zaterdag 27-11-2007 zijn in het museum Historisch Harenkarspel in het Van Blanckendaell Park 3 beelden onthuld van mensen, die voor de Harenkarspel veel betekend hebben. Aanwezig zijn al de beelden van Dokter van Hesteren uit Warmenhuizen en dhr. van Schagen uit St. Maarten. Nu staan daarbij Pastoor E. Meijnders uit Tuitjenhorn, Mw. R. Wever- Appel uit het Waarland en J. Kant uit Dirkshorn. Kunstenaar Rob Houdijk heeft goed gelijkende afbeeldingen van de personen gemaakt. Mw. Wever en dhr. J9K. 4 I Kant, beiden 80'ers hebben hun beelden m onthuld en Pastoor Berkhout neemt zijn verre voorganger voor zijn rekening. Een verrijking voor het museum, waar wordt getracht de geschiedenis en daarmee het ontstaan van onze gemeente weer te geven. Dit gebeurt via foto's en films van de dorpen, het proces van de land- en tuinbouw, oude ambachten en het gezinsleven van vroeger, met zijn vele kleine details. Het roept herinneringen op. Met de beelden en de personen erachter wordt aandacht gegeven aan de sociale ontwikkeling. Per dorp is een persoon gekozen, zonder daarbij andere belangrijke personen in de ontwikkeling van de gemeente te kort te willen doen. Het opzetten van gezondheidszorg, scholen, verenigingen, kerk, bejaardenzorg en de algemene ontwikkeling van de gemeente Harenkarspel krijgt hier aandacht. Stuk voor stuk bestuurders met een toekomstvisie en dadendrang gericht op het verbeteren van de dorpen en uiteindelijk de gemeente Harenkarspel. Om alle beelden en de rest van het museum te bekijken: in de winter is het museum open: woensdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. 4 -4-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 6