Veel bezoekers betekent extra veel werk zoals opruimen, schoonmaken enz. Daarom is besloten per 1 januari 2008 een bescheiden entree te heffen van 2,- per persoon, vanaf 12 jaar en ouder, die afkomstig zijn van buiten de gemeente Harenkarspel. Alle inwoners van Harenkarspel krijgen vrij entree, op vertoon van een speciaal pasje dat verkrijgbaar is op de openingstijden van de kantine van het park. Dat is alle dagen, behalve maandag, van 14:00 uur tot 17:00 uur geopend. U kunt het pasje gratis ophalen vanaf 8 december tot en met 22 december in de kantine van het museum op vertoon van uw identiteitsbewijs. Een pasje is nodig voor ieder gezinslid boven de 12 jaar. Na die datum zijn geen pasjes meer verkrijgbaar en moet entree worden betaald. Deze regeling geld ook voor de Harenkarspelse leden van de Historische Vereniging. Namens; Stichting Dierenpark van Blanckendaell Park en Stichting Historische Vereniging Harenkarspel ENTREE VOOR PARK EN MUSEUM PER 01-01-2008. In het prachtige park van de "Stichting Dierenpark van Blanckendaell" (St DpB) ligt ons Museum Historisch Harenkarspel. Alles wat er nu staat en aanwezig is, is voor 99% via schenkingen betaald. De exploitatie voor 25 jaar moeten we samen met St DpB zien te realiseren. Om dit mogelijk te maken zal met ingang van 01-01-2008 een entree automaat in gebruik worden genomen, zodat betaald moet worden om in het park en het museum te komen. De Historische Vereniging Harenkarspel (HvH) wil ook een bijdrage in de exploitatie gaan leveren, door donateurs voor het museum te werven. De opbrengst van de entree komt ten goede aan park en museum. Inwoners van Harenkarspel zijn primair de doelgroep, waarvoor het park is opgezet. Zij worden in de gelegenheid gesteld om het eerste jaar een gratis pas, voor onbeperkte toegang te krijgen. Dit geldt (logisch) ook voor leden van de HvH binnen de gemeente Harenkarspel. Voor leden van de HvH van buiten de gemeente bieden wij een pas aan tegen geringe vergoeding, die wij willen koppelen aan het donateurgeld voor het museum. Hierdoor kunnen wij bijdragen aan de exploitatie van het museum. Bijvoorbeeld 500 donateurs brengt 2.500 op. Hiervan kunnen wij het gebouw niet onderhouden, maar wel een bijdrage leveren aan de kosten van tentoonstellingen, archief, onroerend goed belasting, energielasten, enz. De inrichting van het museum is deels betaald middels een subsidie van de gemeente aan de HvH 25.000, een veelvoud hiervan is voldaan door de St DpB. Op dit moment hebben we vanuit de vereniging nauwelijks een financiële bijdrage geleverd aan ons museum. We zouden graag doorlopend een bijdrage leveren aan de exploitatie. De contributie (7 euro) van onze vereniging is gericht op een exploitatie exclusief museum. Om ruimte te creëren willen we een donateurbijdrage voor het museum gaan vragen. Uitsluitend voor leden van HvH koppelen we aan dit donateurschap, als tegenprestatie de entreekaart. Duidelijk geven wij aan dat het gaat om een vrijwillige keuze. Er zijn leden die genoeg hebben aan de huidige situatie. De leden van buiten Harenkarspel, die het museum willen steunen en over de toegangspas voor park en museum willen beschikken, stellen wij in de gelegenheid om via een museum-donateur-bijdrage dit te realiseren. Dat museum-donateurgeld voor 2008 stellen wij op 5 euro. Donateurkaarten kunnen op zaterdag en zondag in het museum worden ingevuld vanaf zaterdag 15-12-2007 t/m zondag 30-12-2007 tussen 14 en 17 uur. De eerste keer moet het donateurgeld contant worden voldaan, waarna de pas wordt meegegeven. In de toekomst zullen wij een systeem maken, waarmee contributie en museum-donateurgeld in een worden geheven. Voor leden van binnen en buiten de gemeente Harenkarspel, die het museum extra willen steunen, hebben wij de volgende oplossing: maak 5 euro over op het gironummer 309 6439 van de vereniging, met de vermelding "Museum Donateur 2008" en "Uw naam en adres". Wilt u in de loop van 2008 dan toch een pas, dan zorgen wij ervoor dat deze voor u klaar ligt in het museum. -3-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 5