ZB-66'83 Meerdere klompen, die in het smalle gedeelte van de straat buiten voor de deur stonden, zijn toen niet heel uit de strijd gekomen. In 1967 ging Jan in Harderwijk wonen. Er werd voor Harderwijk gekozen vanwege de botervrachten 's zomers van de Nationale Coöperatieve Zuivelverkoopcentrale Amsterdam naar de koelhuizen van J.P.Beemsterboer in Harderwijk en 's winters de aardappelvrachten in opdracht van J.P.Beemsterboer vanuit Harderwijk en de Noordoostpolder naar België. Daar werden uiteraard ook de auto's vanuit Warmenhuizen voor ingezet. Tot 1970 groeide het aantal auto's naar zeven. In 1971 stopte Jan als chauffeur en begon in Harderwijk voor de zaak te plannen. De planner haalt opdrachten binnen die hij samen met de opdrachten van klanten uitchartert. De vrachten voor de eigen auto's zijn maar een gedeelte daarvan, veel meer vrachten worden uitbesteed. Jan begon daar dus mee in 1971, dat is uiteraard ook meegegroeid in het bedrijf, er is nu een afdeling planning op kantoor. Er bleef een auto in Harderwijk gestationeerd met een chauffeur die daar woonde. In de zeventigerjaren namen Jan en Cees de zaak langzamerhand van hun vader over. Hun broer Louis heeft altijd in het bedrijf als chauffeur gewerkt, eerst bij hun vader en daarna bij Jan en Cees. Cees ging in 1977 in zijn ouderlijk huis bij het bedrijf in de Fuik wonen. 1965 in de Fuik. De jongeman naast de vrachtauto is Cees. Tinus kocht in 1961 een tweede vrachtauto voor zijn bedrijf omdat zijn zoon Jan als chauffeur bij hem in dienst kwam. Tot zijn achttiende jaar had Jan als monteur bij Gomes in Warmenhuizen gewerkt. Cees werkte vanaf zijn zestiende jaar bij zijn vader, eerst als bijrijder (af en toe al stiekem een rit rijden) en vanaf zijn acht tiende jaar als chauffeur. Het bedrijf groeide in de jaren zeventig in de Fuik uit zijn jas, in de weekeinden stonden er acht vrachtauto's op het pad en in de straat 1978 Scania op het pad in de Fuik. Drie generaties Dekker: Tinus, Cees en Rob. -21-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 23