Chevrolet 1939, Gebr. Dekker, Warmenhuizen. DE HISTORIE VAN M.C. DEKKER TRANSPORT B.V. Jan Dekker, de opa van de huidige directeuren Jan en Cees Dekker, woonde met zijn gezin tot 1926 in Krabbendam. Hij was daar beurtschip per van Krabbendam naar Schagen en naar Alkmaar. Toen hij met de schuit stopte is hij met een paard en wagen een bodedienst begonnen, drie dagen in de week Krabbendam- Schagen en drie dagen in de week Krabben dam-Alkmaar. De mensen zetten een kaart met een grote letter D voor het raam als hij moest stoppen om vracht mee te nemen naar de stad of hij kreeg een adres op om vracht op te halen. In 1925 kocht hij voor dit werk zijn eerste vrachtwagen, een A Ford. In 1926 verhuisde Jan Dekker met zijn gezin naar Warmenhuizen, eerst naar Nova Zembla (de Oostwal) en later naar de Fuik 5. Vijf zonen van Jan Dekker gingen in de transport werken, dat waren Tinus, Jo, Cor, Piet en Meindert. Tinus, de vader van Jan en Cees, werkte vanaf zijn veertiende jaar als bijrijder bij transport bedrijf Nelis Castricum in Castricum. Hij heeft daar ook nog als chauffeur gewerkt. In de dertiger jaren begonnen Jo en Tinus samen een transportbedrijf. In 1936 ging Jo voor zichzelf verder aan de Oostwal in Warmenhui zen, de garage staat er nog. Tinus, Piet en Cor begonnen daarna met z'n drieën onder de naam Fa. Gebr. Dekker een transportbedrijf. Meindert werd veerijder in Wognum en hij nam I Begin jaren dertig, vrachtauto van Jan Dekker. Zoon Jo Dekker staat ernaast. het bedrijf waar hij werkte over. In die tijd stond het kenteken van een auto op naam, en dat kenteken nam je ook weer mee naar je volgende auto. Op de foto's is te zien dat op de Chevrolet het kentekennummer G-29946 zat, het kenteken had de vrachtwagen van hun vader (op de foto staat Jo ernaast) ook, dat kenteken hadden ze dus van hun vader overgenomen. -19-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 21