Afbeeldingen 1Portret van Joan George Matthes, miniatuur schildering op ivoor, portret eind van zijn leven 1818) (foto Iconografisch Bureau). 2. Portret van Paul Christian Fuchs, miniatuur, mogelijk een silhouet in zwart/wit. De kanten chabot is wellicht UITKOMST VAN ONDERZOEKIf Toen het Rekermond Project enkele jaren terug gestart werd, wisten wij niet wat de uitslag hiervan zou kunnen zijn. Het gebied, wat grensde aan de gemeente Harenkarspel, was toch wel erg groot! Het omvatte de dorpen Groet, Hargen, Camperduin, Petten, St. Maarten, Eenigenburg en Krabbendam. Dat het interessant was op historisch gebied was wel duidelijk, temeer daar het kasteel Nuwendoorn (orgineel is het thuys ten IN HET REKERMOND PROJECT. Nuwendueren) erin werd opgenomen. Gelukkig is het kasteelterrein nu weer zichtbaar met de waterput. Ook was er het haventje ten noordwesten van Krabbendam wat een belangrijke rol vervulde met de aanvoer van bouwmaterialen naar de Nuwendoorn. In de Nieuwsbrief no. 28 van september 2007 is het een en ander verteld over dit project. met witte inkt ingetekend. Portret aan het eind van zijn leven 1794) (foto Iconografisch Bureau). 3. Portret van Johan George Matthes jr., fotografie (1860) (foto Gemeente archief Amsterdam). 4. Wapen van de familie Dam (tekening door Karei van den Sigtenhorst). Verouderde woorden: 1 recognitiegelden betaling van voordracht. 2 belenen overdragen van heerlijk recht. 3 collaterale successie vererven via zijlijn. 4 bij plakkaat afkondiging van beslissing. 5 asseccor wethouder. 6 vrederechters laagste rechter. 7 apprehentie verdenking. 8 collator wie kerkelijke benoeming doet. 9 approberen goedkeuren. 10 ab intestato zonder testament. Op het boven staande kaart je zijn de ge noemde eilandjes nog aanwezig. Google earth Uit: Historische Atlas Noord Holland, verkend 1877, laatst herzien 1907. -17-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 19