Zondag 6 mei is de grote openingsmanifestatie bij gelegenheid en opening van het "Van Blanckendaell park" zoals de naam eeuwenlang werd geschreven en de opening van het museum met de verzameling oude landbouwwerktuigen van de familie Buter en heel veel andere zaken als curiosa en foto's van de Historische vereniging. Voor deze zondag is een speciaal programma vastgesteld met wellicht wat katholieke aspecten, maar dat heeft een achtergrond en loopt parallel met onze achtergrond. Daalimpex is al jaren hoofdsponsor van het Volendams Operakoor! En wij hebben een bijzondere band met de bekende pastoor Jan Berkhout die vele uwen kennen als de pastoor uit Volendam en zijn indrukwekkende zorg rondom de slachtoffers van de Nieuwjaarsbrand. Hij gaat voor in de viering in de kerk in Tuitjenhorn met het Volendams Operakoor en wordt geassisteerd door twee vrienden uit Kenia, de fathers Folkert Kruis en Joseph Komotho. Wij zijn zeer recentelijk in Kenia bij hen op bezoek geweest en hebben met de Keniaanse minister van landbouw een deal gemaakt voor de bouw van een moderne school waar jongelui hun handjes leren gebruiken. Wij en onze parochie zorgen voor het gebouw en hij voor de onderwijzers. Toegang tot de dienst is gratis maar iets in de collecteschaal deponeren is sterk aanbevolen. Wat een armoe in die landen! Je schaamt je voor de materiele weelde hier. En toch lachen die mensen want er zijn geen regels zoals hier, geen handhavers en ze lachen meer dan wij! De ceremonie start om 12 uur en is op aanvraag van kaarten, uiteraard voor IEDEREEN toegankelijk maar wel op vertoon van de toegangskaarten. Om 13:45 gaan we met zijn allen naar het park. Pastoor Berkhout en de burgemeester VOOROP! Want die moeten aan het WERK. We lopen naar het park. Burgemeester E. Brommet opent het park zoals dat 100 jaar geleden zou zijn gebeurd en pastoor doet zegeningen uit dezelfde tijd. Dan gaan we naar het museum. Een dame op leeftijd krijgt een sleutel overhandigd en opent het museum. Het publiek kan het museum bezichtigen maar graag heel kort vanwege de verwachte grote stroom belangstellenden. Via dierenpark gaat iedereen naar de feestzaal die, zoals we in de krant lazen, 12 centimeter te hoog is. Dus dames: schoenen dragen met hoge hakken! In de hal van het nieuwe koelhuis staan drankjes en hapjes op u te wachten plus een optreden van het Volendams Operakoor en het Rembrandt Duo, Maribel en het bekende duo Nick en Simon. Om half drie begint het "Open Huis" waar belangstellenden die van de parkeerplaatsen aan de Veilingweg komen de omgekeerde route volgen! Voor invaliden en mensen die slecht ter been zijn, zijn erz.g. golfkarren beschikbaar! Het museum en het dierenpark moeten "Hand in Hand" gaan. Hoe zich de bezoekers aantallen ontwikkelen zal blijken. Afhankelijk daarna is de opstelling van het museum en de kantine. We zien dat wel. In elk geval is de exploitatie financieel gegarandeerd voor minimaal 25 jaar. Het programma vindt u ook in folders die worden rondgedeeld. Ik wens alle park en museum bezoekers een prettige, plezierige en positieve opening. Veel mensen hebben hun uiterste best gedaan! Piet Blankendaal, Vrouw Greet gezin. Oproepje: Jan Rood 31 Oct. 1873 Harenkarspel, overleden 25 April 1959 Obdam. Gehuwd 12 Mei 1898 St. Maarten met Maria Filmer, 4 Aug. 1873 St. Maarten, overleden 30 Juli 1941 Harenkarspel. Dochter van Willem Filmer 1845 en Maartje Zomerdijk 1846. Zij hebben gewoond aan de Surmerhuizerweg. Jan Rood en Maria Filmer hadden zij kinderen? Wie het weet wil zich bekend maken aan Z O H. Bij voorbaat dank, Andre Filmer, Kanaweg 15, 7345 DZ Wenum, tel. 055-3121351 -3-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 5