Aanmelden voor opening dierenpark en museum: zie bladzijde 4 VAN DE VOORZITTER In de algemene ledenvergadering ben ik voorgedragen als voorzitter van de Historische Vereniging Harenkarspel. Ik wil graag van de gelegenheid gebruik maken om mij nader voor te stellen. Mijn naam is Herman Nobach en ik woon sinds 2004 met veel plezier in Warmenhuizen. In het dagelijks leven werk ik voor de gemeente Velsen waar ik de laatste jaren werkzaam was als wijkcoördinator. Bestuurlijke ervaring heb ik o.a. opgedaan bij een schoolbestuur en een grote speeltuinvereniging. In mijn dagelijks werk heb ik veel te maken met bestuurders van de gemeente. Ik wil graag mijn ervaring delen met de Historische Vereniging en inbrengen in het bestuur Wonen in de gemeente Harenkarspel betekent wonen in een fantastisch mooi gebied met een rijke historie. Ik wilde me graag verdiepen in deze historie ook al vanwege het feit dat een groot deel van mijn familie (grootmoeders kant) uit deze gemeente komt. Toen ik gevraagd werd zitting te nemen in het bestuur van de Historische Vereniging, aarzelde ik daarom geen moment. Ik ben trots voorzitter te mogen zijn van een prima bestuur waarin veel mensen zich inzetten om de vereniging in goede banen te leiden. Tevens zijn er diverse werkgroepen hard bezig om de historie van Harenkarspel in kaart te brengen. In het bijzonder denk ik dan aan de redactie die elke keer weer een mooi blad in elkaar zet en de museumgroep die op een fantastische manier het museum inricht en de Ben Buter-collectie op een schitterende wijze tentoonstelt. De mensen die het rijke archief vormgeven zodat een ieder het straks kan inzien. Er wordt door iedereen goed samengewerkt. De samenwerking tussen de Stichting Dierenpark Van Blanckendaell en de Stichting Beheer Historische Vereniging Harenkarspel verloopt prima en door deze samenwerking versterken wij elkaar. Op dit moment is iedereen hard aan het werk om de opening in mei gestalte te geven. Ik kijk er in ieder geval met veel plezier naar uit. Graag tot ziens! Herman Nobach VAN PIET BLANKENDAAL We gaan van start! Graag maak ik van de gelegenheid gebruik om iets te schrijven in uw zeer gewaardeerde blad. Enkele jaren geleden waren mijn vrouw Greet en ik op bezoek bij Miep en Ben Buter-Blom te Kerkbuurt. Greet en Miep waren schoolvriendinnen op 't Rijpje en dat is zo gebleven. Ben verzamelde oude landbouw werktuigen en had een prachtige collectie opgebouwd. De schuren stonden vol. Maar Ben en Miep dachten aan de toekomst en wilden graag dat de verzameling ook bewaard zou blijven voor de komende generatie(s). Ik stelde toen voor te onderzoeken of de oude lagere school op Kerkbuurt te koop was maar die bleek net verkocht te zijn. Zo ontstond het idee over een nieuw gebouw in combinatie met een dierenpark! Zo is het begonnen. Nu zijn de bouw en de aanleg bijna gereed. Een hele klus waar vele vrijwilligers aan hebben meegewerkt, maar uiteraard ook veel professionele aannemers. Wij hebben in goed overleg met een drietal bestuurders uit de Stichting Beheer Historische Vereniging Harenkarspel getracht de zaak zo goed mogelijk te regisseren. En dat gaat prima. Het weekend van 4, 5 en 6 mei gaan we de opening feestelijk vieren. 4 mei in privé familiekring op de verjaardag van mijn 38 jaar geleden overleden vader. Zaterdag neem ik een beetje afscheid als ondernemer. Dan komen klanten en relaties van heinde en verre om te kijken of Harenkarspel zich goed en zinnig ontwikkelt. Een paar namen van gastsprekers zijn oud-minister; Prof. Dr. C. Veerman en de oud-directeur van het Kankercentrum VU AMC; Prof. Dr. B. Pinedo. Maar ook is er wat nostalgisch amusement door de good old Dutch Swing College Band, het Volendams Operakoor en de Eddy Hoorman accordeonisten! Thema is samenwerking tussen wetenschap en bedrijfsleven en krachtige beperking van bureaucratische onzin.

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 4