êt Ji fl-rl l "T t' <1 )"-J -it- 3=É heeft opgesteld, voor de wetenschap zeer verhelderend heeft gewerkt. Het sollicitatiegesprek eindigde met de toezegging dat ik binnenkort bericht zou ontvangen. Enkele dagen daarna kreeg ik bericht te zijn aangesteld als leerling vakwerkman, met een salaris van f16.50 per week. Ik was daar heel erg blij mee, omdat er voor mij nu toch ook weer een perspectief was Zo was bij hoge nood toch redding nabij. Een week later trad ik in dienst. Ik heb die eerste werkdag niet kunnen vermoeden, dat het zo'n lange loopbaan zou worden. Toen ik enkele weken in dienst was heb ik van mijn directe baas wel iets gehoord over mijn sollicitatie gesprek met de chef in Schagen. Zijn ervaring was zoiets als "die knaap weet niks van de kennis welke hij nodig heeft voor de PTT, maar wel veel van wat hij er nooit voor nodig zal hebben". Wat mij nog te wachten stond t.a.v. het bestuderen van uiteenlopende technieken had ik helemaal geen benul van. Hoe het mij verder is gegaan, heb ik in een hoofdstuk Loopbaan opgenomen. LIEDJE 'T WAS NACHT Naar aanleiding van de oproep in de nieuwsbrief van febr. J.l. ontvingen wij de volgende reactie van mvr. M. Laeven van de Bogtmanweg in Tuitjenhorn. Er zijn in 1956 bij de uitgeverij "De Toorts" te Haarlem drie boekjes uitgegeven. Kinderzang en kinderspel, delen 1, 2 en 3 van Dien Kes, Jop Polman en Piet Tiggers. In deel 2 staat het het liedje over de vlooien en Koning Willem II. Met de beschrijving van het dans/klapspelletje. 'T WAS NACHT J5L- Er staan meer liedjes in die duiden op een verwijzing naar de politiek. Veel van de liedjes ken ik en heb ik als kind ook gespeeld. Van de hr. Joop van Wonderen kregen we het volgende vers. Napoleon die rijke vent Gaf zijn soldaten 30 cent Maar Willem II de goede man Maakte er zeven stuivers van. (dat was vijf en dertig cent!!) Door middel van kinder en andere liedjes (schimpliedjes) gaf men uiting aan zijn genoegen of ongenoegen ten opzichte van hooggeplaatste personen. Hartelijk dank voor uw reacties. C.P. v.d. Berg. (,'t Was nacht.'t was nacht,'t Was mid-den in de nacht, f Toen hoor-den wij een vre - se - lij ke slag! t, Het wa - ren ze - ven vlooi en. f Drie wit - te en vier rooi - e; Die rooi - e die wa ren ze -veil me-ter lang Ze trok ken mijn va ders on der broekje an! 1 <k Een broek met Die gin - gen zij den kno - pen, f ko pen! V Aan wie, aan wie, aan wie? Aan Koning Wil-lem Drie! *^T WAS NACHT. 'T WAS NACHT. Speelbaar volgens a of b: a] Dit is een klapliedje, dat. op dezelfde manier gespeeld wordt als: 'Mooi letje Fietje, trekje baljurk aan'. b) Een andere manier is nog de volgende.. Allen staan twee aan twee op hun hakken met de tenen van de grond en houden elkaar bij de schouders vast om met out te vallen. Bij iedere lettergreep gaan ze beurtelings op de tenen en weer terug op hun hakken. Vooral als de lettergrepen elkaar vlug opvolgen, zoals bij: 'midden in de nacht'ts dit op en neer wippen moeilijk, daar het roet gestrekte benen moet gebeuren en ook de romp rechtop moet blijven. -li-

Zicht op Haringcarspel | 2007 | | pagina 13