Expositie De Nederlandse Vereniging voor kostuum, kant, mode en streekdrachten, en het Westfries Museum organiseren een tentoonstelling van klederdrachten etc. met audio en video ondersteuning zodat u het getoonde in eigen omgeving kunt zien. Van 11 november tot en met 28 januari in het Westfries Museum. Maandag t/m vrijdag 11-17 uur. Zaterdag en zondag 14-17 uur. BESTE LEDEN VAN DE HISTORISCHE VERENIGING. Velen van u zullen zich afvragen "wanneer gaat dat museum nu eens open?". Het ziet er inderdaad al behoorlijk af uit, toch zult u nog even geduld moeten hebben want de opening is voorlopig voorzien rond april 2007. Dat heeft alles te maken met de plannen voor dierenpark. Daar moet nog heel wat werk voor worden verzet en dus is het nog even wachten. Intussen wordt in het museum hard gewerkt door o.m. door de museum werkgroep. De verzameling agrarisch gereedschap van Ben Buter is vrijwel overgebracht alles is netjes met een speciaal beheersprogramma in de computer geregistreerd en de (vooral houten) spullen die daarvoor in aanmerking kwamen zijn zorgvuldig geïmpregneerd. Je denkt er niet zo een twee drie aan maar ook dat moet gebeuren, heel gelukkig zijn we dan ook met een aktieve museumgroep. Er zijn kasten vitrines e.d. besteld om zo veel mogelijk te kunnen laten zien, beunen zijn er om zware spullen op te zetten. Omdat het museum zo mooi is heeft de museumgroep de beunen eerst omgedoopt tot "plateau's" en ze daarna het museum ingebracht "stijl" moet er zijn. In de zaal komen 4 PC's te staan (heel gemakkelijk te bedienen!), waarop u straks o.m. films en foto 's kunt bekijken. Hebt u mappen en boeken met oude foto 's en/of oude films die geschikt zijn voor ons archief meldt dat dan even, de foto 's worden dan ingescand en u krijgt de zaak ongeschonden terug. De films worden gekopieerd. Voor deze taken zoeken wij hulp van in ICT geïnteresseerde leden. Het gaat daarbij ook om het benoemen en rubriceren van het nieuwe materiaal. Museumgroep en Piet Blankendaal in de ontvangstruimte. Het gebouw wordt wel heel erg mooi, er is een prachtige ontvangstruimte, waar in de toekomst ook mensen die het dierenpark bezoeken b.v. iets kunnen drinken. De museumgroep werkt aan de openingsexpositie met als thema "Een Route door Harenkarspel". Zo 'n onderwerp vraagt om mensen uit alle kernen en dat is voor Dirkshorn en St. Maarten nog een probleem, wilt u helpen? Heel graag, al is het maar af en toe want alleen een Dirkshorner weet veel van zijn dorp, weet adressen, weet wie interessante dingen heeft enz.. Het bestuur onderhandelt nog met dhr. Blankendaal over de gebruiksovereenkomst ook dat is belangrijk, het betreft een kostbaar pand en rechten en plichten moeten duidelijk zijn en zorgvuldig worden vastgelegd. U ziet ieder doet zijn best, t.z.t. hopen wij u in een prachtige omgeving te kunnen ontvangen. W.L. -3-

Zicht op Haringcarspel | 2006 | | pagina 5