NIEUWS VAN MUSEUMGROEP. De museumgroep is belast met het opzetten en inrichten van ons museum aan de Bogtmanweg te Tuitjenhorn. De belangrijkste activiteit op dit moment, het bouwen, gebeurt onder de verantwoording van onze sponsor Daalimpex. Uit deze financiële en organisatorische inspanning vloeit voor ons de verplichting voort, om met een gedegen plan en uitvoering te komen. De start is altijd moeilijk. Zelfs de uitvinder van het wiel heeft dat ondervonden. Er ligt inmiddels een stappenplan, met een tijdpad. Het belangrijkste voor de totale museumgroep en overige medewerkers aan de slag kunnen, is een werkplek. Een centrale ruimte, waar alle spullen (die tentoongesteld kunnen worden) bijeen gebracht worden. Nu liggen de spullen links en rechts bij mensen thuis. Er is wel overzicht over wat er ligt bij Ben Buter, die zaken kunnen daar blijven tot de inrichting. Voor het overige is het van belang om de spullen op een centrale plek te krijgen, waar de museumgroep er aan kan werken om de tentoonstelling voor te bereiden. We hopen en verwachten deze plek beschikbaar te hebben voor 1 mei as. Het thema van onze eerste tentoonstelling zal zijn: "Wandelen door Historisch Harenkarspel". Van alle kernen willen wij iets laten zien. Voor een wandeling zijn foto's een goed herkenningspunt. In deze wandeling komen we van alles tegen. Oude winkelinrichting, schoolspullen, religieuze/kerkelijke zaken, boenhok, washoek, spekhok, bedstee, gereedschappen en werktuigen, visserstuig, enz. Ook kunnen we op een bepaald punt terug gaan in de historie: Kuiper, Nuwendoorn, Slag bij Eenigenburg, omringdijk, verzet in de 2e wereld oorlog, verdwenen gebouwen: kerken, sluis, veiling. Er zijn ideeën genoeg en er zullen er nog meer worden aangebracht. Waarschijnlijk kunnen we met dit thema de tentoonstelling nog diverse keren laten rouleren. Naast de tentoonstelling "Wandelen door Historisch Harenkarspel" komt er een zit- en leeshoek, waar allerhande stukken en boeken ingezien kunnen worden. Spullen die niet direct gebruikt kunnen worden gaan naar boven in het archief. Uiteindelijk willen we het archief ook toegankelijk maken voor naslag werk onder toezicht. Dus: Alle Hens aan Dek!! Wij vragen leden en niet leden die willen helpen, om zich te melden voor medewerking tbv inrichten tot de opening. Inrichten van ca. begin juni tot het einde van dit jaar en voor openhouden daarna. De geïnteresseerden die zich al aangemeld hebben en de nieuwe aanmelders krijgen in de 2e week van mei bericht. Het meeste werk is handmatig uitzoeken, omschrijvingen formuleren en inrichten opstellen. We willen ook zaken in de computer gaan archiveren. Ict'ers zijn zeer welkom. Na opening gaat het om mensen die het archief verder willen uitwerken, oppassers, rondleiders, klussers en schoonmakers. Bij wisselen van de collectie begint alles weer opnieuw. Heeft iemand ruimte vanaf ca. 30m2 beschikbaar voor tijdelijke opslag dan ook graag aanmelden. Voor aanmelding: Mark Dekker 0226-395238; Henk Heman 0226-393346; e-mail: moldekker@quicknet.nl Het bestuur. UITJE NAAR MARINE MUSEUM IN DEN HELDER Op vrijdagmiddag 12 mei 2006 gaan we naar het Marine Museum in Den Helder. Dit museum is gelegen bij de pont van de Texelse veerboot. Om 13.00 is het vertrek vanaf de Doorbraak. De kosten bedragen vijf euro p.p., incl. 2 consumpties. Informatie: 0226-393346 of 0226-391628. VAN DE PENNINGMEESTER Als dit blad verschijnt, in mei 2006, hebben de meeste mensen hun contributie al overgemaakt. Op 8 april 2006 hebben van de ruim 900 leden nog maar een 70 man nog niet betaald. Maar dat zal over een maand weer minder zijn. Veel mensen en instellingen, bedrijven, hebben iets extra gegeven en daar zijn we ze zeer dankbaar voor. Wat de Vereniging over heeft gaat naar de mensen van de Stichting Beheer HVH en die kunnen het goed gebruiken. De Penningmeester is een gelukkig mens en dat is denk ik een goed teken. Jan Barsingerhorn. -4-

Zicht op Haringcarspel | 2006 | | pagina 6