af. Hij bracht met de Vrouwe van Haringcar- spel nog wel in 2004 een bezoek aan de voorzitter van onze vereniging, de heer Jaap Beemsterboer. Toen bleek dat zij beiden voorzitter waren geweest van departementale commissies, die landelijke eindexamens vaststelden. De heren bleken trouwens veel meer in hun leven gemeenschappelijk te hebben. Toen op 23 augustus 2005 de heer Beemsterboer overleed, kon de Heer van Haringcarspel niet meer naar de begrafenis gaan. Wel liet hij als afscheidsgroet een krans in de kerk plaatsen met een lint met het opschrift Heer en Vrouwe van Haringcarspel. Bij zijn overlijden kwamen er condoleance- berichten binnen van het College van Burgemeester en Wethouders van Harenkar spel, de Historische Vereniging Harenkarspel, de ambassadeur van Portugal, het bestuur van het Nederlands Genootschap van Tolken en Vertalers (NGTV), het bestuur van het Centro Cultural Holanda-Portugal-Brasil en vele, vele anderen. Zij onderstreepten de verdiensten van de overledene op zovele uiteenlopende terreinen. Als trouwe zoon van de Katholieke Kerk was hij met twee pauselijke onderscheidingen vereerd. Uit dien hoofde was er een condoleance adres van de pauselijke nuntius, aartsbis schop Frangois Bacqué. Monseigneur verleende alle begrafenisgangers ook de apostolische zegen, een geste die de overledene stellig gewenst zou hebben, maar nooit zou hebben gevraagd. De overledene koos voor een eenvoudige begrafenis, nadrukkelijk zonder rouwkleding en rouwvertoon, zelfs zonder overlijdens advertentie. Hij leefde vanuit zijn geloof in de Wederopstanding en zo wilde hij ook ten grave gedragen worden: met zijn oudste kleinzoons als slippendragers en zijn jongste kleinzoons als misdienaars om zich heen. Op de kist één bloemstuk: van zijn weduwe met wie hij ruim 63 jaar gehuwd was. Zijn vrouwelijke familieleden, onder wie de vrouw van zijn oudste kleinzoon, volgden met bloemen onder het gezang: "In Paradisum deducant te angeli..." Redactie DE 36 HEER VAN HARINGCARSPEL Wijlen de heer C.H.A. Keesom van Haring carspel is op 6 januari 2006 als Heer van de hoge heerlijkheid Haringcarspel krachtens legaat opgevolgd door zijn 15-jarige gelijk namige kleinzoon, Cornelis Hendrikus Ping Keesom van Haringcarspel. Diens vader zal in overleg met hem de heerlijkheidszaken voorlopig waarnemen want er resteren nog steeds enkele bevoegdheden van de Heer van Haringcarspel. De nieuwe Heer van Ha ringcarspel is voornemens in de voetsporen van zijn geliefde grootvader te treden en hij zal zich daarom inzetten voor natuurbehoud en cultuurverspreiding, zoals hij via Radio Noord-Holland verklaarde. De jonge Cor Keesom, geboren op 20 novem ber 1990 is leerling van de eeuwenoude be roemde, inmiddels ge mengde, kostschool van de paters Bene dictijnen in Ampleforth in noord Engeland. Hij heeft de talenknobbel van zijn grootvader geërfd. Hij volgt daar een zwaar programma en haalt "hoge" letters (de Engelsen hebben geen cijfers maar letters en A is het hoogste) voor Frans, Duits, Engels, Latijn, Chinees, natuurkunde, biologie, scheikunde, wiskunde, geschiedenis, godsdienst en muziek. Daarnaast is hij, zoals veel jongens van zijn school, ook lid van de Cadet Force, het Studenten Weerbaarheids Corps. Hij scoort goed met schietoefeningen en neemt graag deel aan legermanoeuvres met o.a. rijden in een tank en vliegen in een helikopter. Zijn jongere broers luisteren met afgunst naar zijn stoere verhalen daarover. Toch is Cor heel vredelievend en zeker geen houwdegen. Net als zijn grootvader is hij zich bewust van het betrekkelijke van de eeuwenoude waardigheid van de functie, maar zich wel bewust van de plichten die er nog steeds aan vast zitten. Een van zijn ambities is om ook het West-Fries van zijn voorvaders onder de knie te krijgen, al was het maar een beetje. "Wie had dat docht? Deer koik 'ie van op!" ïSTE -li-

Zicht op Haringcarspel | 2006 | | pagina 13