VAN DE VOORZITTER Nu de viering van het twaalf en halfjarig bestaan achter de rug is gaat het gewone verenigingsleven weer verder. Toch kunnen we niet nalaten om onze tevredenheid te uiten over de meer dan gezellige avond in het Ahoj-gebouw. Het optreden van zowel Aris Bouwens als van Els en Theo Spigt overtrof onze verwachtingen. We horen alom dat onze leden een prachtige avond hebben gehad. Door de presentatie, verzorgd door Piet Blankendaal, weten we nu wat ons van ons museum moeten voorstellen. Ter geruststelling, de bovenste verdieping krijgt geen strobalen als muren. We bedanken Piet voor zijn toelichting en voor het door Daalimpex aangeboden rondje. Dirk Pronk, Piet Mosch en Kees-Jan Rozendaal hebben een prachtig boek gemaakt over Warmen- huizen zoals het was. Dat wordt officieel voor de vereniging aangeboden. We hebben het al in handen gehad en doorgebladerd. Het is niet goedkoop, maar het is zijn geld dik waard. Prachtige foto's, prima ingebonden en duidelijke teksten die historisch verantwoord zijn. Een goed idee voor iemand die niet weet wat hij met de feestdagen moet geven. Als historische vereniging zijn we blij met deze aanwinst. Jaap Beemsterboer. MEDEDELINGEN Het is al weer vrij lang geleden dat "Pauline" een oud fotoboek kreeg aangeboden. U zult ze nog wel kennen, dik, dikke kartonnen bladen, groen fluwelen omslag en een mooi koperen slot erop. Het was gevuld met prachtige foto's van boerenmensen, bijna allemaal in historische kledij. Helaas stond nergens een naam bij of andere informatie. Er zat wel een briefje in met de volgende tekst: Dineke Doets-Vader, kleindochter van Neeltje Blauwboer 1900-1965 en Cornelis Pzn. Vader 1899- 1985 paardenhandelaar met zijn vader, later kippen en eenden. Ze haalden paarden uit Rusland. Kan iemand ons informatie verschaffen over deze mensen? Warmenhuizen, zoals het was In dit prachtige boek de geschiedenis van Warmenhuizen vanaf de eerste bewoning tot heden en met 450 prachtige kleurenfoto's. Dit mag u niet missen. Verkooppunten: Drukkerij Marjan, Dorpsstraat 191, Warmenhuizen Piet Ligthart, vanuit zijn Rijdende Winkelwagen, Warmenhuizen Kees-Jan Rozendaal, Dorpsstraat 64, Warmenhuizen Dirk Pronk, tel. 0226-392156 of 06-28915089 Piet Mosch, Dirk Bijvoetweg 8, Wervershoof Bolletjescafé de Klok, Stationsstraat 24, Warmenhuizen De werkgroep Genealogie is zijn werk begonnen. Coördinator is Jan Barsingerhorn. Op dit moment zijn ze met een groep van 12 personen van start gegaan. Uitbreiding is mogelijk en zelfs gewenst. Het vorsen naar afkomst van familienamen is momenteel erg in trek, maar beginners kunnen altijd hulp gebruiken. Daar is deze werkgroep uitermate geschikt voor. Inlichtingen en/of aanmelden bij bovengenoemde coördinator 0226-391628 of via e-mail jbarsingerhorn@hotmail.com. Wij wensen de groep veel succes. De Kleine Klas, geschreven door Ina Broekhuizen-Slot, gaat over een groep mensen uit haar jeugd afkomstig uit Sint Maarten, het dorp waar Ina is geboren. Het is deels fictie, deels waarheid. Voor haar zelf een confronterend verhaal. Maar zo is het leven. Halen we alles er uit wat we willen? Gaat het zoals we het in gedachten hebben? Voor de liefhebber van historie in de vorm van een streekroman is dit boek zeer aan te bevelen. Ina blijft een bijzondere vrouw. Ze woont nu in Wognum, maar haar hart ligt denk ik in Sint Maarten. Het boek is te koop voor EU 12.90. U kunt haar ook mailen, adres is 'broekhuizen@multiweb.nl Binnenkort zullen drie personen naar de notaris gaan om de Stichting Archeologische Werkgroep Geestmerambacht op te richten. Dat zijn Ger Kalverdijk, Wyb Ouweltjes en Jan Barsingerhorn. Wie belangstelling heeft kan zich opgeven bij J Barsingerhorn tel 0226-391628. 2

Zicht op Haringcarspel | 2004 | | pagina 4