MUSEUMBOERDERIJ VREEBURG Hoewel Vreeburg in Schagen is gevestigd, is dit museum ook voor inwoners van Harenkarspel interessant. Het is gehuisvest in een boerderij aan de Loet (nr. 14), die er volgens bouwkundigen al meer dan 350 jaar staat. De datering is gebaseerd op de bouwstijl, de gebruikte materialen en het vroeg zeventiende eeuwse metselwerk. De inrichting dateert uit begin 1900. In het zogenaamde voorhuis zijn compleet ingerichte hoerenkamers te bezichtigen met authentieke meubelen en gebruiksvoorwerpen. In de stallen en op de dars staan werktuigen en gereedschappen opgesteld. Er is zelfs een miniatuur graandorsmachine te zien. Verder zijn er alle middelen voor de kaasmakerij, zoals die toentertijd op de boerderij plaatsvond. Op de begane grond is een expositie over Boerengoed ingericht. Er worden ondermeer zomer- en winterpakken van rijke boeren en boerinnen tentoongesteld, die niet onder zouden doen voor de haute couture uit Parijs. Pakken met prachtig antiek kant maar ook van hele mooie wollen stof. Ook kleding van de minder bedeelden komt uitgebreid aan bod. Op de zolder is een tweede expositie te zien. Deze boeiende tentoonstelling, "Oude Zaken" genaamd, geeft een beeld van de winkelstand in Schagen in grofweg de eerste helft van de vorige eeuw. Er is een keur van heel uiteenlopende artikelen uitgestald. Dat varieert van een oud hoedje tot een oude kassa of bril uit die tijd. Het is opzienbarend hoeveel er bewaard is gebleven. Vreeburg is van 16 april t/m 23 oktober a.s. geopend. Op woensdag t/m zaterdag en in juli en augustus ook op zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Op de Westfriese donderdagen gaat het museum al om 9.30 uur open. Toegangsprijs voor volwassenen 1,70, voor kinderen tot 14 jaar 0,50. www.museumvreeburq.nl. MUSEUM 'T REGTHUIS Het Museum van de Stichting Langedijker Verleden is weer geopend. De tentoonstelling heet dit jaar "Al wat men hier te koop aanbiedt" over de Langedijker middenstand. Diverse bakkers, slagers, kruideniers, timmerlieden en andere neringdoenden uit heel Langedijk zijn op foto's te bewonderen. Verschillende winkelattributen verlevendigen het geheel. Rondom hangen weer foto's oud/nieuw van straatbeelden in Langedijk met daarop winkels. Verbaas u hoe Langedijk veranderde. Geopend: zaterdag en zondagmiddag van 14.00-17.00, tot 2 oktober. Dorpsstraat 861, Oudkarspel. WERKGROEP GENEALOGIE De werkgroep Genealogie is van de grond. In de Nieuwsbrief stond nog vermeld, dat u zich kunt aanmelden bij Rick de Ruiter te Dirkshorn. Dit is gewijzigd. Jan Barsingerhorn uit Warmenhuizen is de coördinator van de Werkgroep. Zijn E-mail adres is; jbarsingerhorn@hotmail.com. Tot nu toe heeft J. de Buyzer uit Dirkshorn zich aangemeld. En ik hoop, dat er nog een aantal mensen volgen. Indien zich meer mensen aanmelden zal ik een bijeenkomst houden en afspraken maken. Wie vragen heeft over stambomen en familieonderzoek kan contact opnemen met ondergetekende. Schrijft u naar Jan Barsingerhorn of gebruik het E-mail adres. Ik houd u op de hoogte. Jan Barsingerhorn. Van verschillende personen mochten wij wat ontvangen voor de Historische Vereniging: van mevr. Alie Mijlhoff, Angelapark: een projector, een filmdoek, een tafel en een verlichtings apparaat voor dia's; van Freek Pronk, Fabrieksstraat: foto's en historische documentatie; van de fam. Kemper-Duijs: historische documentatie; van de fam. Henk Heman: historische materiaal, foto's, logboek enz. uit de tijd van 1930 Café Terburgh, Schoorldam; van Toon Huisman, Zaandam: 14 jaarboeken en een filmdoek; van de fam. Hellenkamp: uit de tijd van de gasfabriek 1 foto en een schilderstukje; van mevr. de Groot - de Nijs: foto en medaille. Mocht u weer iets hebben, foto's, boeken, historische materiaal, de vereniging houdt zich aanbevolen. Gooi aub nooit iets weg wat van waarde (kan) zijn. Contact: J. Mooij, tel. 391721 Warmenhuizen. Wij willen ook graag iedereen bedanken voor de steun in de vorm van een advertentie in dit blad. 32

Zicht op Haringcarspel | 2004 | | pagina 34