VAN DE VOORZITTER De kans is zeer groot dat een eigen gebouw binnen niet al te lange tijd werkelijkheid wordt! AlsJa, als er nu maar weer geen vorm van tegenwerking ontstaat die alles van tafel veegt. Het bestuur heeft enkele maanden geleden een onderhoud gehad met Daalimpex. Os werd een compleet nieuw gebouw aangeboden op het terrein van het bedrijf waar ook het dierenpark wordt aangepast. De voorwaarden waaraan wij moeten voldoen zijn zeer aantrekkelijk, daar zullen we makkelijk aan kunnen voldoen. Het hele bestuur is enthousiast. In de laatste nieuwsbrief is melding gemaakt van en is uw interesse gevraagd voor werkgroepen binnen de vereniging, bijvoorbeeld inzake boerderijen, genealogie, stamboomonderzoek en dergelijke. Daar is nauwelijks op gereageerd. We beseffen dat we de vraag toe moeten spitsen op één op te starten werkgroep per keer. Mettertijd komen we daar mee. Vanwege het feit dat we veel kopie hebben laat ik het hier bij. Een eigen gebouw zit er aan te komen! Nog even. Jaap Beemsterboer. BOERDERIJ VOORPOLDERWEG DIRKSHORN Hoogstwaarschijnlijk is de boerderij gebouwd voor de fam. Veter in 1850. Daar na bewoond door de fam. J. Wink. Tot 1946 woonde A. Wink in de grote stolpboerderij, daarna was de het fam. de Graaf die er zeven jaar ingetrokken was. De huidige bewoners, de fam. de Ruiter kochten toen de "plaas" en wonen er nog steeds. De boerderij ligt strategisch op de kruising van de Voorpolderweg en Raadhuisstraat en had voor de verkaveling een brug voor de deur die over de voorsloot lag. Op de kleine foto staat de boerderij gezien vanaf de Voorpolderweg. Je ziet het z.g. kistgat in het dak, maar ook de gevelsteen tussen de ramen. Helaas is die spoorloos verdwenen met de verbouwing tot woonboerderij. 5

Zicht op Haringcarspel | 2003 | | pagina 7