DORPSBLAD DE AFTRAP 24 MEI 1961 In een aantal dorpen in onze gemeente wordt een dorpsblad uitgegeven. In Tuitjenhorn, Kalverdijk, Kerkbuurt en 't Rijpje verschijnt al voor het 516 jaar het dorpsblad de aftrap. In het begin was de Aftrap het cluborgaan van de supportersvereniging "Hollandia T", maar later was het onder auspiciën van de supportersvereniging "Hollandia T", en uiteindelijk is deze tekst verdwenen. Afgelopen september is het 50 jarig jubileum gevierd. Verschillende dorpsblaadjes zijn er aan de Aftrap voorafgegaan. Toen onze jongens in Indië zaten, werd er vanuit het Katholiek Thuisfront o.l.v. Jan Duin, met de postpakketten, het laatste nieuws meegestuurd. Tot de verbeelding van nog veel mensen spreekt "Het Spiegeltje", waarin het wel en wee van ons dorp werd belicht. In 1953 is de Aftrap door een aantal inwoners van Tuitjenhorn opgericht. Zij hebben met heel veel enthousiasme en vooral met veel zelfwerkzaamheid het dorpsblad jarenlang samengesteld. En met wat voor apparatuur! Een type- en een stencilmachine, zodat zowel het samenstellen, het maken van de boekjes en de verspreiding helemaal door henzelf werd gedaan. Van de eerste jaargangen is voor zover nu bekend, heel weinig van bewaard gebleven. Hierna volgen een aantal artikelen uit het exemplaar van 24 mei 1961 tPKlfJOTriE Eo fTantifa T Zojuist ontvingen wij van Penningmeester H. Tak het mooie bedrag F 180. (netto) van de geslaagde jougdactie van Hollandia T. Deze prikactie was n.l. ten bate van het interieur van de nieuwe kleedlokalen etc. Onze hartelijke dank hiervoor. Als nieuw lid van Hollandia T heeft zich één dezer dagen aangemeld Henk Bruin, G. 90, Tuitjenhorn. Van harte welkom! VETE RAP EN DAG? Op 25 juni 1961 is de K.N.V.B. voornemens in Alkmaar een veteranen- dag te organiseren. Degenen,- die hieraan willen deelnemen (aus mee willen spelen), willen zich s.v.p. opgeven bij de secretaris van onze vereniging. Bij vol doende deelname is Hollandia T bereid aan deze dag deel te npmen. i KLACHTEN Herhaaldelijk horen wij van onze ballen-beheerder klachten over het terugbezorgen van de ballen na een wedstrijd of trainings-avond Het yiept soms te gebeuren, dat men de ballen terugvindt in de boomgaard naast het terrein.Let wel jongens deze ballen kosten veel geld. Doe niet alsof deze toch maar van een ander zijn. Doe je plicht en toon, een beetje belang voor je vereniging. Nogmaals laat onze spullen vooral niet zwerven! Om hierover nog even verder te gaanlanneer een of andere speler klachten meent te hebben over een bepaalde opstelling of iets anders, laten deze leden zich niet tegenover andere mensen uiten, die toch niet beslissen. Kom liever rechtstreeks naar de E.C. of bestuur om onnodige narigheden te voorkomen. 23

Zicht op Haringcarspel | 2003 | | pagina 25