EEN ONGEWONE RESTAURATIE De Oostwal nr. 139, in een ver verleden "Eene boerenwoning met derzelver erve op het perceel sectie B no. 218". Een boerderij die heel lang bekend is geweest als de boerderij van Blankendaal, een stolp misschien wel in zijn meest eenvoudige vorm, zonder opsmuk. Geen "spiegel" in het dak, deze in het rieten dak uitgespaarde, meestal met pannen gedekte, vaak driehoekige ornamenten zijn altijd het bewijs dat de opdrachtgever niet op de kleintjes hoefde te letten. Geen versieringen in de vorm van kunstig en in contrasterende steensoorten uitgevoerd metselwerk. Alleen de simpele grondvorm, een op basis van één vierkant gebouwde boerderij van 14 bij 14 meter met in de oorspronkelijke opzet vier van de karakteristieke kleine T ramen en rechts aan de voorkant een deur, verder een stal een dars, woon en slaapruimtes. De situatie rond 1800, met het perceel 218 als laatste bebouwing van de Oostwal. Toch wel opmerke lijk dat het pand er al rond 1600 stond en dat het op deze kaart van ca. 1800 nóg steeds het laatste pand aan de Oostwal is!! Wel stond er de korenmolen en het molenhuis. Het Molenpad was wat nu het begin van de Dergmeerweg is. Het molenhuis vindt u nog altijd op de hoek Dergmeerweg en Sportlaan. De verdere bebouwing van de Oostwal begon pas laat in 1800 en vooral begin 1900, tot laat in 1800 hadden de Blankendaalen nog vrij zicht op Tuitjenhom!. De mode uit de jaren vijftig en de toen opkomende behoefte om licht en lucht te laten binnenkomen verleidde de Fam. Blankendaal ertoe vier ramen twee bij twee door te breken zodat ze in het vervolg door twee grote ramen beter konden volgen wat er buiten gebeurde en heerlijk veel licht in de, voor dien toch wat duistere, kamer kregen. De voordeur werd dichtgemetseld zodat de kamer wat ruimer werd. Veel boerderijen verloren in die tijd op ongeveer dezelfde wijze hun karakteristieke aanzicht. Na het overlijden van de gebroeders Blankendaal is het pand in handen gekomen van de, uit Haarlem afkomstige, Erik Jan en Carmen van Zutphen zij zijn tevens (mede)eigenaar van een, eerder alleen in de regio Alkmaar opererende, bouwcombinatie. Van Zutphen, opgegroeid in een radio en T V. zaak, studeerde elektronica in Haarlem. Jaren lang reisde hij de wereld rond voor de verkoop van sorteermachines voor de kledingindustrie. Een hectisch leven waar hij op uitgekeken raakte en, wat bovendien, met een opgroeiend gezin niet echt leuk was. Het voorspelbare leven verliet hij en na het verkrijgen van diploma's en papieren is hij nu, samen met zijn compagnons, eigenaar van een all round" bouwbedrijf waar bouw en alle installatie zaken in één hand zijn.

Zicht op Haringcarspel | 2003 | | pagina 11