VAN DE VOORZITTER Rust in de tent! Hadden we maar een tent! Na een paar drukke jaren met activiteiten rond de tentoonstelling die te maken had met het plaatsen van een standbeeld voor Prof. Dr. Gerard P. Kuiper te Tuitjenhom, die vrijwel direct erna gevolgd werd door de voorbereiding en realisering van de expositie Nering in de Twintigste Eeuw, is er windstilte. Dat wil niet zeggen dat we de eerste jaren niets te melden zullen hebben, maar even gas terug nemen doen we wel. De afwerking van de tentoonstelling in het Gemeentehuis verloopt naar wens. Opvallend veel reacties hebben we gekregen over de Nering in de Twintigste eeuw. Veel lovende woorden, veel vragen in de geest van wat hebben jullie met al dat materiaal gedaan en vragen naar een herhaling. Veel van het tentoongestelde is naar de eigenaar teruggegaan. Wat we betreuren is dat we daar zelf op aan moesten dringen. We hebben immers nog geen eigen gebouw en daardoor kunnen we niets anders zeggen dan: "Bewaart u het alstublieft nog een tijdje voor ons, maar gooi het niet weg. Als we een eigen gebouw hebben zullen we het daar in onderbrengen zodat het voor de gemeenschap behouden blijft". Daar moeten we het voorlopig mee doen. Het heeft ons verbaasd dat het aanbod voor de tentoonstelling zo groot was. Dat verplicht ons te blijven zoeken naar een verantwoord onderkomen. Hadden we maar een tent! Maar tot nu ....rust in de tent! We blijven waakzaam en we vertrouwen op onze leden en op ons gemeentebestuur. We weten dat de Gemeenteraad ons wil steunen en dat er aan ons wordt gedacht. Dusmaar niets weggooien! Met vriendelijke groet, Jaap Beemsterboer, voorzitter VAN DE REDACTIE Laten we beginnen met de reactie die onze voorzitter ook al heeft gedaan op 19 oktober tijdens de lezing over "Vierhonderd Jaar V.O.C.". Het ging over de laatste Nieuwsbrief, die of wel niet op tijd en soms zelfs helemaal niet bezorgd is. We willen daarvoor graag onze excuses aanbieden, maa> tevens laten weten dat dit door een heel vervelend toeval kwam. De maker van de meest actuele ledenlijst, onze penningmeester, werd plotseling in het ziekenhuis opgenomen en daardoor ging het deze keer mis. Voor deze "Zicht" hebben we weer ons uiterste best gedaan om er een fijn leesbaar blad van te maken, zo divers mogelijk, met een klein uitlopertje naar de deze zomer gehouden tentoonstelling over de veelal verdwenen middenstand in de vorige eeuw. Mocht u suggesties, verhalen, foto's en/of prenten hebben die in ons blad passen, dan horen we dat graag. Namens alle medewerkers wenst de redactie van dit blad u veel leesplezier, fijne feestdagen en een goed en gezond 2003 toe. Cees van den Berg. De vereniging heeft van dhr. Kruyer van Kerkebuurt gekregen de originele winkelbel met veer van de kruidenierswinkel aan de Kerkebuurt 3, de winkel van fam. Zut. Van mevr. Slijkerman-Mekken ontvingen we een bascule met gewichten en een weegschaal waar ze in hun bedrijf de kip- en vogelvoeders mee af wogen. Beiden heel hartelijk bedankt. 2 C8G3C8C3 C8C3C8C8

Zicht op Haringcarspel | 2002 | | pagina 4