Victoria We kochten een huis met een winkel en Betty runde met een Hollands meisje de winkelverkoop. Dat ging zo goed dat we in 1956 alles, behalve nog wat bouwterreinen, verkochten en voor 6 maanden naar Holland gingen. We genoten van het leven en durfden alles aan. Ik vergat nog te zeggen dat we inmiddels vier kinderen hadden. Betty was een prachtige vrouw en een echte kameraad. Daarmee kon je risico's nemen. We hadden goed geld verdiend en ze keken er wel van op dat we zomaar met een cruiseschip naar de andere kant van de wereld konden gaan om 6 maanden vakantie te houden. Niet veel mensen deden ons dat na, maar wij deden het. Betty en ik wilden en deden altijd hetzelfde. We hadden een heel goed leven samen en hielden heel veel van elkaar (en nog steeds). Bij terugkomst in Australië kochten we een paar winkels met een woning er achter, een groentewinkel en een milkbar. Die milkbar verkochten we al rap met een flinke winst en de groente- en fruitzaak liep geweldig. Ik deed de inkopen met een 7-tons truck en nam een Italiaan in dienst als winkelchef. Hij was excellent. Betty behartigde de geldzaken en gaf leiding aan de drie winkelmeisjes. Op donderdag, vrijdag en zaterdagmorgen hadden we nog twee extra bediendes. Betty was in de winkel gewoon een juweel. We hebben veel geld verdiend. Ook ging de prijs van onze stukken land, toen de grond bestemd werd voor woningbouw, razendsnel omhoog. In 1960 gingen twee of drie van onze kinderen naar school en na 6 jaar raakte Betty weer in verwachting. Na schooltijd liepen onze kinderen op straat, want dan was het erg druk in de winkel. We beseften dat het zo niet goed ging en zoals altijd verkochten we daarom de zaak, weer met een zeer goede winst. We verkochten ook wat land en kochten er een farm op zo'n 80 kilometer ten zuiden van Melbourne voor terug. We begonnen een bedrijf met melkkoeien en verbeterden door bodemonderzoek de grond. We schaften goede koeien en vooral stieren aan en pasten kunstmatige inseminatie toe. Onze dieren deden het best. Het was wel een hele omschakeling voor Betty, die zich zo goed thuis had gevoeld in de stad en zo goed met mensen kon omgaan. Nu zat ze eenzaam op een afgelegen boerderij. De kinderen vonden het heerlijk. Ze hielpen overal aan mee, met melken, hooien en met de tractor rijden. Het land was verdeeld in stukken van 8 hectare en die werden heel duur. De kinderen gingen naar de high-school (middelbare school) en daarna naar de universiteit. Ze waren nogal goed in het leren en kregen heel goede banen. Toen de jongste, John, ook naar de vierjarige opleiding aan de universiteit ging konden Betty en ik 7 NEW SOUTH WALES Mildura Sydney Hay Goulbum' Swan Hill Wagga co Canberra Bordeftown Cooma Victoria Alps ibool GeekWp-^'XXx 4po//o Say '-'CMUm Pod. Cape Otway A _j BASS Lakes Entrance 100 200 100 miles STRAIT Wilson's Promontory The Guidebook Company Ltd

Zicht op Haringcarspel | 2002 | | pagina 9