GEESTMERAMBACHT Ik denk nog wel d'ers terug an de toid dat me vader Een bouwertje was met een paar snais land op 't Ril Weerop ie kool en piepers teelde En uie en gladiole. de hande reeuw van 't eelt. In 't voorjaar te koolplante angeve, de kobus om de nek Den most we soches om voif ure d'r uit De stikkebuul vol, een mandfles vol met water En we stapte, vader met klotje en mauwvessie in de skuit. Buur Entes ging al met 't skuitje te melke Bai Kuipers bossie een rot, en 'twas stil op de Meersloot Je zagge een nevelsliert boven 't water, De zon was er nog niet. maar de lucht kleurde al rood. Me vader douwde z'n kloet deur 't water Wai genote en zate op de voorplecht Wat konne die mense vroeger goed vare De skuit week nooit of, voer altoid keersrecht. Maar as we boi 't land kwamme den most 't beure Je maakte dage van tien, twaalf uur De kiefte en de riethenne ware je vriende Je voelde je opnomen deur de netuur Ik weet nog precies hoe de slote luchtte Hoe Jan Eei, Japie Hoorn en Gert van der Molen hun fukke zette Deer mocht je van vader niet inkoike Op 't hellinkie van Siemen Potveer stinge altoid wel 'n deel vlette. Met opa en vader te kieftaiere zoeke nei de Greb Je bakkes houwe en loere vanuit de vlet In de voorplecht lagge twunteg groen gespikkelde aitjes Verdomme, an 't end van de middeg ware ze deur de joos hillegaar plet. 's Wmters kon je verskrikkeleke flarde skaasse De duizend ailandetochte, je krege een kop as een boeier Hillegaar van Luizeknip nei Koedaik In de ouwe kantine van SIS was d'r Poeier 't Ais hield altaid slecht bai Spaannes breg Niet d'r op joos, aars gaanje d'r deurheen zoi Jan Pronk, Wai skaaste deur nai Warmetuut. Maar hai prebeerde 't zelf en hai zonk. En dat is maar amperan vaifendertig jaar leden Toen is de verkaveling kommen, iederien most mee met de taid Maar evengoed hewwe we ok wat verlore, De akkers, de ailande... die binne we kwait. Harrie Boon 3

Zicht op Haringcarspel | 2002 | | pagina 5