VAN DE VOORZITTER Een lang voorwoord met als boodschap dat we in het afgelopen jaar als bestuur zo goed hebben gedaan is overbodig. De inhoud van dit blad spreekt voor zich. Een echt jubileumnummer bieden we u niet aan. Ons blad is een ietsje dikker dan we gewend zijn, maar verder is het een blad als alle andere. We kwamen bij elkaar met zo'n 10 procent van alle leden op onze jaarvergadering. Daar was het wat feestelijker dan op andere bijeenkomsten. Eigenlijk was het zo dat de sfeer die daar heerste het voor ons als bestuur duidelijk maakte dat we op de goede weg zijn. Geen kouwe drukte, wel hart voor de zaak en bereidheid om voor de vereniging wat te doen. Het was een groot genoegen om de aanwezigen zo opbouwend en hartelijk met elkaar te zien omgaan. Zo gaan we dus door. De huisvesting zal gerust wel in orde komen. Zicht op Haringcarspel blijft ons interessante informatie geven. We timmeren regelmatig aan de weg, vorig jaar met een standbeeld van Gerard P. Kuiper, dit jaar met de expositie "Nering in de Twintigste Eeuw". Doorgaan op de ingeslagen weg blijkt gewaardeerd te worden en is voor het bestuur boeiend en een genoegen. We gaan ervoor, waar mogelijk zoveel mogelijk samen met onze leden. Gezondheid! Jaap Beemsterboer, voorzitter c8c#c3C8c#csosc#oac#csc#osc#oscs DE OPRICHTER VERTELT.... 10 jaar Historische Vereniging Harenkarspel. Wat is 10 jaar in de geschiedenis stelde onze Voorzitter in Nieuwsbrief no 17. Het is maar net hoe je het bekijkt. In 1992 was er van een vereniging op Historisch gebied in onze gemeente geen sprake. Er hadden enkele mensen onderzoek gedaan, zoals Jacob Westra uit Warmenhuizen b.v., Arie Schermer uit Schoorl en de heer Lutjeharms uit Schagen. Maar verder heeft niemand uit onze gemeente zich ermee bezig gehouden of iets opgericht. En toen kwam ondergetekende en dacht, een plaats als Warmenhuizen met zoveel historie, de terpen, de N.H kerk, oude panden enz heeft nog geen vereniging, we zullen er wat aan doen. Maar alleen Warmenhuizen, nee dus en ook de andere plaatsen kwamen erbij, zoals Tuitjenhorn, Sint Maarten en Dirkshorn en alle kleine plaatsen. Ik heb contact gezocht met Jaap Mooij uit Warmenhuizen en hij vond het prima. Brieven gemaakt, contacten gelegd enz. Kortom er werd een bijeenkomst georganiseerd in het Dorpshuis te Warmenhuizen. En het resultaat ziet u nu. In ons eerste nummer van Zicht op Haringcarspel (naam is door Jan Bakker en Jan Barsingerhorn bedacht) is een en ander uit de doeken gedaan. Indien u een nummer wilt ontvangen, voor E 2.50 breng ik U een exemplaar thuis. Overigens ook de andere nummers zijn nog voorradig en bij mij verkrijgbaar. Piet Ooijevaar uit Oudkarspel, ruim 30 jaar collega van mij bij de Noordhollandse van 1816 te Oudkarspel, overhandigde ons bij de oprichtingsvergadering een album met prachtige foto's van de gemeente. Het album is nu alweer Historie. 10 Jaar later wordt (werd) in het Gemeentehuis te Tuitjenhorn drie weken lang een tentoonstelling gehouden over de middenstand in alle dorpen van 1900 tot 2000. Medewerkers o.a Joop en Jan Spaans. Zij tonen ons iets omtrent de buslijnen, die vanaf Kalverdijk richting Alkmaar liepen. Joop en Jan zijn volle neven van Piet Ooijevaar. Toeval In mijn openingsstukje schreef ik 10 jaar terug, dat ik hoopte, dat de baby, die was geboren, groter zou groeien. Nu ik dit schrijf, maart 2002 heeft de vereniging bijna 750 leden, huisgenoten en donateurs. De baby is inderdaad groter gegroeid en zal nog groter groeien. Ook veel jongere mensen sluiten zich bij ons aan. Er is belangstelling voor de geschiedenis van onze streek. Wij als bestuur zullen er alles aan doen om die belangstelling levendig te houden. De oprichter, Jan Barsingerhorn. 2

Zicht op Haringcarspel | 2002 | | pagina 4