was dat ik in de eerstvolgende weken met een halve klas 5 en een tot de nullijn gedaalde klas 7 zat. Maar toen ik 't volgende jaar liet merken dat ik toch wel graag zoveel mogelijk de kinderen op school had, ondervond ik veel begrip en veel medewerking. Van de ouders naar de kinderen. Veel leerlingen herinner ik me nog. Nee, maar geen namen noemen, waar blijf je dan? Voor de insiders: Rekenen uit "Praktisch en Prettig" was misschien wel praktisch, maar werd toch niet als "prettig" ervaren. Prettiger was 't kamperen op een boerderij bij Bergen, waar 't bij een avondlijke wandeling voor meester Kampinga erg moeilijk werd de weg terug te vinden, en waar 't toen tenslotte ook nog zo lekker ging spoken! Prettig ook de schoolreisjes ("schoolfeest" werd 't genoemd) o.a. naar Den Helder: "Zorg dat je erbij komt." SIEMEN EN AGIE ALS ONDERNEMERS. Een deel van het levensverhaal van Siemen van Duin en Agie Bleeker ondernemers van het zuiverste bloed. Siemen werd geboren in 1919 en is een zoon van Bart van Duin en Jacoba Groen. Hij is geboren aan de Oudewal 62 te Warmenhuizen. Zijn geboortehuis stond op de plek waar nu de Oudewal de Kanaalweg kruist. Precies op de plek waar nu een perkje is. De woning is gesloopt. Ook Agie is geboren in 1919, maar in Tuitjenhom aan de Dorpsstraat 54 en is de dochter van Gert Bleeker, metselaar en Grietje Besteman. Haar geboortehuis stond naast cafe De Vriendschap. Ook deze woning is inmiddels gesloopt en vervangen door een nieuwe woning waar nu P. Blom woont. Bart, de vader van Siemen was een geboren en getogen Warmetuuter. Hij werd geboren op 't Bosje in de boerderij waar later Siemen Zoon jaren heeft gewoond, tegenover de familie Van den Berg vlak tegen de dijk. Later verhuisde hij naar het huisje dat hij bouwde aan de Westfriesedijk. Dit huisje werd daarna gekocht en bewoond door Jan Groot en weer later door Flip Slagter. Ook dat huisje is inmiddels vervangen door een nieuwe woning. Vader Bart was in zijn jonge jaren boerenarbeider. Hij was niet in vaste dienst maar verhuurde zich en was zeer bedreven in het hanteren van de zein bij het binnenhalen van de graanoogst of het gras. Dat zich verhuren werd langzaam maar zeker uitgebreid tot het beroep van loonploeger. Deze tak van ondernemen werd later voortgezet door zijn zonen Klaas en Bernard van Duin. Bernard is er op een zeker moment mee gestopt terwijl Klaas het bedrijf overdeed aan zijn zoon Jan. Zo rond 1930 startte vader Bart de handel in groente op Amsterdam en Zaandam. In deze handel lag de basis voor Siemen. In 1932, 13 jaar oud, begon hij zijn groentehandel met een handkar die hij leende van Piet Jonker de turfboer aan de Dorpsstraat. De groente werd o.a. geleverd door Spanjaard uit Alkmaar, maar werd ook ingekocht bij de diverse tuinders in de omgeving. Zo kwamen de wortelen van de familie Van Vliet uit Sint Maarten. Al snel werd de handkar ingeruild voor een bakfiets. Om dat te realiseren ging hij, 14 jaar oud, met zijn moeder naar Alkmaar en huurde een bakfiets bij Beers voor een 1,00 per week. De 27 C#CSC#C#09C«C#C«C!90SC8C#C#C803;C!#

Zicht op Haringcarspel | 2002 | | pagina 29