In 1958 is meester Cnossen, die vanaf 1933 hoofd was van de school, overleden. Allen die hem gekend hebben zullen aan hem terugdenken als een gelovig en geliefd man die achting had. Hij heeft veel gedaan, niet alleen voor de school, maar ook voor de kerkelijke gemeente. Een man die geen vijanden had, ai was hij zichzelf goed bewust dat ieder mens zijn gebreken heeft. Meester S.J. de Boer heeft hem toen opgevolgd en het zou me vermoeien om alle vernieuwingen die in zijn tijd tot stand gekomen zijn, op te sommen. Hij heeft veel tot stand gebracht. Om maar wat te noemen. Centrale verwarming, nieuwe vloerbedekking, gang vernieuwt, rijwielberging, nieuwe leermethoden, de oude schoolbanken verdwenen voor moderne sets. Z'n opvolger is geworden de heer W. Dijkstra uit Drachten. In zijn tijd is, na een periode van 314 jaar, de 2-klassige school weer 3 mansschool geworden. Na het vertrek van Dijkstra is K. Kampinga benoemd als hoofd. Hij was hier voordien al enige jaren als onderwijzer geweest en is met ingang van 15 december 1967 benoemd als hoofd tot nu toe. Ook in deze laatste jaren is de ontwikkeling en vernieuwing voortgegaan, b.v. de integratie met de kleuterschool. Fusie van beide scholen. De uitbreiding van de school met een 4e lokaal en gemeenschapsruimte. Gymnastiekonderwijs voor de kinderen in St. Maarten. Zwemmen, de eerste jaren in Alkmaar, daarna in Warmenhuizen en de laatste jaren in het overdekte bad in Schagen. In deze 75 jaren is er veel veranderd. Naast lezen, taal en rekenen zijn er nu zoveel andere dingen bijgekomen. Maar steeds wilde de school blijven een School met de Bijbel. Op de steen in de hal van de school staat: "Laat de kinderen tot Mij komen, verhindert ze niet want voor zodanigen is het Koninkrijk Gods". (Mare. 10:14). Onze grote wens is, dat deze woorden altijd van kracht mogen blijven. K.J. Paarlberg. Linksboven: De 1e school met de bijbel Rechtsonder: De "nieuwe school" 1926 23

Zicht op Haringcarspel | 2002 | | pagina 25