OUDE MOLENFOTO'S De foto die we hier zien is die van de polder Koetenburg oostelijk van Dirkshorn. De polder heeft een oppervlakte van ca. 55 ha; grenst in het zuiden aan de Woudsmeer; in het oosten aan de Speketerpolder; noordelijk aan de Schagerwaard en in het westen aan de Voorhuispolder. Op een landkaart van Johannes Dou uit 1745 zijn polder en molen reeds te zien, beiden zullen echter van veel vroegere datum zijn, dit werd in de brieven niet vermeld. De molen had een vlucht van 16,20 m en dreef een vijzel aan van 1,20 m. In 1931 werd de molen verbouwd, in 1938 slOoeg hij op hol en verloor hierbij het wiekenkruis. Er werd een dieselmotor in de romp geplaatst van 1 kW, de capaciteit was 1 m3 per min. De molen werd bemalen door Kees Tates, die ook de laatste molenaar zal zijn geweest. De romp heeft er nog gestaan tot aan de ruilverkaveling, die in de jaren 1959/1960 plaats vönd, toen dit laatste stukje landelijk schoon verdween. Voor de aanleg van een verkavelingweg werd de boerdij op de voorgrond gesloopt, hetzelfde lot onderging de molenromp of wat daar nog van over was. De wipbrug op de achtergrond verdween omdat de ringvaart waaraan de molen eens stond het water dat u links ziet op de achtergrond werd gedempt. De bemaling van de polder gaat nu via Woudpolder; deze polder ligt namelijk iets lager. Het verkeer Omgevingen 1930 van de van Schagen naar Alkmaar raast nu over de plek VOORWOORD Min of meer toevallig ben ik met een stamboomonderzoek begonnen. Doordat het echter zeer boeiend bleek te zijn is het niet bij een begin alleen gebleven. Vooral het levensverhaal van mijn over-(6x)grootvader Reijer Pietersz. vond ik zeer interessant. Een verhaal dat het waard is om ook anderen te laten lezen. Vandaar dat ik dit boekwerkje heb gemaakt. Ook een aantal van Reijers nakomelingen heb ik opgesomd. Omdat mijn interesse hiervoor echter minder was ben ik hierin zeer onvolledig geweest. Er zullen ongetwijfeld veel meer personen van Reijer afstammen, en veel gegevens heb ik in dit gedeelte achterwege gelaten. Hoofdzaak was voor mij nl. de meelmolenaar uit Warmenhuizen, Reijer Pietersz., van wieg tot graf. Warmenhuizen, aug. 1988. Theo Molenaar, Molenaarweg 7, 1749 AS Warmenhuizen. Bij de 2e "druk": Een aantal kleine verbeteringen en toevoegingen zijn aangebracht t.o.v. de oorspronkelijke versie. Alkmaar, november 1993. 21 Mden van Koetenburg, waar waar eens de mo|en stond. Nu de S3 of N245 loopt. De molen en boerderij geven een mooi beeld van de voor malige polder. In de 60er jaren Is de molen gesloopt

Zicht op Haringcarspel | 2001 | | pagina 23