Er zijn weer verschillende voorwerpen aangeboden. Het gaat vooral om voorwerpen klein van stuk zoals foto's, reclamemateriaal, boeken enz. Gooit u a.u.b. niets weg. Fa. Eriks, Tuitjenhorn: foto's, drukwerk, een fijne zeef en een oude boekenpers. Fam. Blankendaal uit nalatenschap: foto's, klein meubelwerk en 2 waterbakken. Schildersbedrijf van Baar naar aanleiding van zijn verhuizing naar de Past.Willemsestraat: planken, rekken borden voor boeken en schrijfmateriaal. Ben en Nel Oud: een heel oud spoorboekje uit 1924 met ook nog de spoorlijn Alkmaar- Warmenhuizen-Schagen. Adrie Pronk, Oostwal te Warmenhuizen: grote foto's van de oude draaibrug voor tramoversteek over het Kanaal 1913 en de sloop ervan voor de tegenwoordige brug. En met foto's van de ingebruikname. Fam. Patrick Groot, Molenaarsweg te Warmenhuizen: boekjes, borden tondeuse. Mevr. N. Boon-Kuiper uit St. Pancras: 1 foto van de scheepshelling Kuiper te Schoorldam van vóór 1922. Fam. Roozendaal uit 't Rijpje: foto en dokument. Gien Kuilboer-Ooievaar: schilderij van de vroegere winkel van haar vader+moeder aan de Dorpsstraat 191 te Warmenhuizen, een van de vele schilderstukje van Dirk van Baar, hier ter plaatse gemaakt. Fam. Piet-Plent Tesselaar, Angelapark: 1 bajonet uit de 1e Wereldoorlog; zeer waardevol. Hij had hier niet zelf de oorlog mee gewonnen, vertelde hij. VAARWEL GULDEN Op oudejaarsavond van 2001 nemen we voorgoed afscheid van onze vertrouwde gulden, omdat die op 1 januari 2002 ook in onze portemonnaie wordt vervangen door de euro. We nemen dus afscheid van onze gulden, een munteenheid die al sinds de Middeleeuwen werd gebruikt; overigens niet alleen in Nederland. In de Guilhall in Londen prijkt bijvoorbeeld een aankoopdocument in guldens, een bewijs hoezeer de gulden destijds ook internationaal werd geaccepteerd. In ons eigen land bedroeg de tegenwaarde sedert 1847 (de invoering van de zilveren standaard) ongeveer 10 gram zilver. In 1875 werd de gulden gebonden aan goud. Het gouden tientje bevatte sindsdien iets meer dan 6 gram fijngoud. Na de Tweede Wereldoorlog, toen de gouden standaard werd verlaten, is de metaalwaarde van de gulden komen te vervallen. Ook de euro kent geen zilver- of goudwaarde. De gulden gaat ons verlaten. Een historische munt verdwijnt. 20

Zicht op Haringcarspel | 2001 | | pagina 22