MEDEDELINGEN Het bezoek met een flinke groep mensen van onze Vereniging aan de "krant" in oktober jl. was een groot succes. De bezoekers zullen hun dagblad ongetwijfeld met nog meer aandacht lezen. Er zijn al veel aanmeldingen voor het bezoek en de rondleiding aan de abdij van Egmond op 10 december a.s. Wie nog mee wil moet snel contact opnemen met Pauline Stolk. Misschien is er nog plaats. Onlangs is een boek uitgegeven dat de historie van het vliegveld van Bergen als onderwerp heeft. Wie de oorlog van '40-'45 meegemaakt heeft, weet er zeker van. Zaterdag 26 januari 2002 is er een lezing door dhr. P. Mooij uit Bergen, met dit vliegveld als onderwerp. We mogen best stellen dat dhr. Mooij er alles vanaf weet. Het ontstaan, het gebruik door Nederlandse en Duitse militairen, de aanvallen op het vliegveld, slachtoffers, geallieerden enz. Gezien de bijzonder snelle uitverkoop van dit boek, is de belangstelling voor het vliegveld en zijn historie groot. We kunnen deze middag dus bijzonder aanbevelen. Dhr. Mooij heeft ook een schat aan dia's, dus het wordt kijken en luisteren op zaterdag 26 januari in het Dorpshuis te Warmenhuizen. Aanvang 14.00 uur. Dan moet u ook alvast noteren 9 maart 2002, de Jaarvergadering in het Trefpunt in Stroet. Een heel speciale vergadering vanwege ons 10-jarig bestaan. Maar voor die tijd hoort u er meer van. Er is al meerdere keren over gepubliceerd, de tentoonstelling in april 2002 b.g.v. ons 10-jarig bestaan. De voortekenen wijzen op een zeer bijzondere en al onze dorpen van de gemeente omvattende expositie over verdwenen en nog bestaande middenstands- en andere zaken. Het was in de jaren "20 heel normaal als er b.v. 3-4-of 5 bakkers in een dorp waren. Zij zijn bijna allemaal verdwenen en niet alleen de bakkers. Fascinerend om dat allemaal weer terug te zien. En mocht u nog foto's, reclame's, rekeningen of tekeningen uit die tijd hebben en ze aan ons uit zou willen lenen voor de tentoonstelling, heel graag. Neem even contact op met dhr. J.Mooij, tel. 0226- 391721. VAN DE REDAKTIE Er ligt weer een nieuwe "Zicht op Haringcarspel" voor u. We hebben weer geprobeerd om een zo divers mogelijk blad samen te stellen. Oude en nieuwe historie wisselt elkaar af om ieder lid zoveel mogelijk tevreden te stellen. We hebben weer 'gebruik' mogen maken van onze 'huisschrijver' Wil Siewertsen. Geweldig als nog zo kan schrijven en dan al ruim 80 jaar zijnde. In augustus verscheen er bij de gemeente een uitgebreid advies. Doel van deze notitie is, nu er maatschappelijk een trend waarneembaar is dat de mensen meer vrije tijd krijgen, er ook een toenemende belangstelling is voor het landelijk gebied en meer aandacht voor historie en cultuur. Om nu aandacht te vestigen op deze punten in onze gemeente probeert men inwoners, maar vooral recreanten met goede objecten de weg in en naar onze gemeente te wijzen en op deze manier recreanten hier (langer) te laten verblijven. Vooral de plaatsen Krabbendam en Enigenburg worden hierin genoemd. Het lijvige rapport is best leesbaar en ook wel ambitieus, maar als alles zo traag verloopt als bij de plannen van de 'Nuwendoorn' heb ik een hard hoofd in het uiteindelijke resultaat. Namens de redaktie C v.d. Berg Uitslag der Verkiezingen voor leden van den HAA O, gebonden op D1I§DAG 16 JULI 1895. Haringkarspel, 230 kiezers. Ingeleverd 38 stembriefjes HERKOZEN, de heeren W. Qtvert met 86 stemmen. W. Keesom *36 Gem. Haringcarspel. Ingeschreven van 1—31 Augustus 1895. Geboren3 Aug. Geertje, d. v. Andries Dekker en Elisabeth Leek. 9 dito. Cathari- na, d. v. Jan Pronk en Maria Mul. -7 dito. Dirk, z. v. Albert Zeeman en Trijntje Berk hout. 22 dito. Heertje Cornelis, z. v. Corne- lis Kooij en Antje Swan. 23 dito. Neeltje, d. v. Jan Veter en Trijntje Schrijver. Ondertrouwd30 Aug. Jan Dekker j. m. 23 jr. Grietje Roos 25 jr., beiden te Haring carspel. Gehuwd: Geene. Overleden4 Aug. Theunis Bregman, oud 57 jr. weduwnaar van Antje van der Oord.

Zicht op Haringcarspel | 2001 | | pagina 21