MEDEDELINGEN VAN DE REDACTIE ledereen heeft hem iedere dag in zijn handen, maar we staan er nooit bij stil hoe hij wordt gemaakt, gedrukt, gevouwen enz. onze krant. Dit is de kans om dat te gaan zien en wel op 24 oktober a.s. De aanvang is 12.45 uur en we kunnen met 25 personen terecht in Alkmaar. Geen kosten, gratis koffie en om 15.00 uur worden we geacht alles gezien te hebben. Opgave kan zoals altijd bij Pauline Stolk. Maar omdat de 1e trip al bijna vol is heeft Pauline een 2e excursie naar de krant weten te boeken nl. op 6 november, ook om 12.45 uur en met 25 personen. Aanmelden voor half september bij Pauline Stolk, Stroet 60, tel. 0224-551391. Van de heer Waalewijn uit Bergen kregen we een reactie op de uitgave van mei 2000 over "baggeren". Hij was met zijn jongere broer in de laatste oorlogswinter ondergebracht bij de fam. V.d. Wal in de "Morrebok" oftewel Moerbeek. Ze moesten uiteraard alle voorkomende werkzaamheden uitvoeren, ook modderen, maar dat werd daar "prutten" genoemd. Er werd daar niet, zoals hier, met de schuit gemodderd, maar vanaf de kant van de sloot. De modder of prut ging in een trog en werd over het land verspreid. Als ik me goed herinner deed men dat hier met mest op dezelfde manier. Een ding is zeker, prutten en modderen was zwaar en onplezierig werk. De reactie uit Bergen was prettig en om het geheel samen te vatten: in de "Morrebok" waren ze aan het "kant beugelen". Iedere keer als ons blad verschijnt staan er ook weer een aantal "adverteerders" in. Sommige al vanaf het begin van ons blad. Vanaf deze plaats wil het bestuur van de Historische Vereniging hen hiervoor dank zeggen en tevens hopen we dat ze hun plek in ons blad nog vele jaren zullen blijven innemen. We lazen het in de krant. Overleden Jo Geus. Woonachtig in Capelle a/d Ijssel, maar afkomstig uit Koedijk. In zijn vrije tijd een hartstochtelijk en voortreffelijk vorser naar de geschiedenis van onze streken. Ook in ons blad zijn verschillende artikelen verschenen en ook in deze "Zicht" treft u weer een artikel aan. Een slopende ziekte maakte een einde aan het leven van een man die heel veel onderzoek en publicaties aan en over ons gebied heeft gedaan. We gedenken hem met respect. Regelmatig krijgt de Vereniging artikelen zoal kaarten, oude boeken, foto's en andere zaken. Bij de verhuizing van de fam. Bakker uit Dirkshom kwam ook het een en ander in ons bezit, waaronder een mooie ouderwetse duwslee. Deze hebben we ondergebracht bij Ben Buter tesamen met een doos met oude schaatsen, waaronder originele houten rondrijders met de merknaam van de fabrikant in het ijzer. Wij zijn er erg blij mee. U kent toch het museum van Ben Buter in Kerkbuurt? Prachtig voor een familiedag, fietstocht enz. Vooraf natuurlijk even contact opnemen, tel. 0226-391474. Namens de redactie Cees v.d. Berg

Zicht op Haringcarspel | 2001 | | pagina 27