1/2 zodat een saldo overbleef van f 66,04 1/2. Er wordt besloten om subsidie aan te vragen en een fonds te stichten voor de aanschaf van een vaandel en bij gelegenheid zal worden gecollecteerd. Eind januari krijgen we een bijdrage van f 60,-- van de R.K. propaganda club 'St. Michael". Muziek uit die tijd: de mars Holland Jubelt, Janing, Voix Roumaines, Petit Henri, lentezang de ouverture Nigronette en Ladame de Cour, de Polso Double Joyeux Cadet. Jaarverslag 1923 In de inleiding wordt de propaganda club bedankt voor hun gift en de geestelijk adviseur voor zijn betrokkenheid omdat hij op alle repetities aanwezig is. De fanfare is aanwezig geweest bij het inhalen van de nieuwe burgemeester waarna ieder een gelagje kreeg wat zeer in de smaak viel. Ook was er een serenade voor de pastoor waar we ook een versnapering kregen en f 10,- voor het vaandelfonds. 26 Mei was de hele parochie in de weer om een neomist binnen te halen t.w. Arie Boekei die op 27 mei zijn eerste plechtige heilige mis zal opdragen. De fanfare stelde zich op aan de grens van de parochie en om 5 uur ging de stoet in optocht door Tuitjenhorn, Kerkbuurt, Kalverdijk, Koorndijk tot aan de kerk. De volgende dag was er een concert buiten gepland. Het weer klaarde in de loop van de dag op en het concert kon doorgaan. Ook werden de avonden van 26 en 27 mei in het patronaat met muziek begeleid ter ere van de neomist. We werden onthaald op versnaperingen en sigaren. Het waren onvergetelijke dagen voor iedereen dat een onzer parochianen het altaar mag bedienen. Ook gaven we een concert op de Rijperschool waar we werden toegesproken door de heer J.R. Theunis. In oktober haalden we weer een neomist binnen in 't Veld wat f 50,- opbracht voor de kas. Na afloop werd in het plaatselijke café een borrel aangeboden wat de volgende anekdote opleverde: die dienstbode vroeg aan Jb. Karsten: "hoe kunnen jullie die liedjes nou door zo'n ding blazen?" Jaap zei: "meid, zie je die knopjes?, die worden verzet, je blaast en 't liedje komt vanzelf". Verder waren er nog een uitvoering in het patronaat in het Ahoj met zang en een uitvoering op het schoolfeest. Zo kon een sopraansax worden gekocht. 2 en 3 januari 1923 waren er 2 dagen feest tgv 12 1/2 pastoor Stieger in onze parochie. Bij binnenkomst in het patronaat speelden we Roomsche Blijdschap wat door iedereen werd meegezongen. 10 januari 1923 was een avondje voor de verenigingen van de parochie waar de heren Stoop en Spaans de aanwezigen op de lachspieren werkten. De pastoor sprak zijn waardering en gehoorzaamheid aan de geestelijke leider. 1924 Op de jaarvergadering van 19 januari 1924 wordt besloten om de administrateur een vergoeding van f 10,-- per jaar te geven. De administrateur was de penningmeester. Tijdens de vergadering spreekt de pastoor: het verheugt mij dat er altijd zo'n prettige stemming heerst en verrast de vergadering met een legaat van f 100,-. Het kasboek meldt dat op 13 maart 1923 aan Joh. Bes een ruitje is betaald a f 4,25 voor 't patronaat. De heer J. Entes vraagt of de tijd niet is gekomen om bij de gewestelijke bond aan te sluiten. Maar de vergadering besluit een afwachtende houding aan te nemen. Er werden concerten gegeven in Warmenhuizen, 't Rijpje en Kerkbuurt. In 1924 kreeg de fanfare haar eerste gemeentesubsidie a f 30,-. Er wordt voor de eerste keer meegedaan aan de R.K. landdag te Schagen op 9 juni wat nog vele malen zou volgen. Er bestonden in de omgeving de corpsen onder ons van 1900 uit Dirkshorn en Winkels harmonie uit 1890, maar die mochten niet op de R.K. landdag komen, zij zouden nooit zo mooi "Aan u o koning der eeuwen" spelen. 1925 De jaarvergadering wordt een ingekomen stuk behandeld van de gewestelijke bond van harmonie en fanfare. De pastoor licht de brief toe. Hoewel het een neutraal verbond is ziet de vergadering er geen bezwaar in en besluit toe te treden. Mocht er in de toekomst een R.K. bond komen dan zal hiernaar worden overgegaan. Het nieuws is dat de pastoor Stieger is benoemd als

Zicht op Haringcarspel | 2001 | | pagina 13