VAN DE VOORZITTER We zijn blij dat onze periodiek "Zicht op Haringcarspel" zo goed gelezen wordt. We worden er als bestuurders vaak op aangesproken en daaruit blijkt dan de waardering. Juist voor de redactieleden die er heel wat uren en dagen aan besteden zijn de lovende woorden een welverdiende beloning. Tot nu toe lukt het ons om alles wat binnenkomt binnen de voorgenomen tijd te verwerken. We beseffen wel dat er vaak op een paar personen roofbouw wordt gepleegd, maar steeds opnieuw mogen we van hun inzet profiteren. Daarom gewoon eens een bedankje namens alle leden. Bij de meeste bestuursvergaderingen vernemen we dat het ledenaantal weer is toegenomen. Jammer is nog steeds dat we op elke vergadering moeten constateren dat een eigen onderkomen er tot nu toe niet aan zit te komen. We blijven werkzaam op dit gebied. Maar niettemin, mocht er een voor onze vereniging betaalbare huisvesting aan onze aandacht ontsnappen, neem dan s.v.p. contact met ons op. Je weet maar nooit. We hopen dan ook dat dit nummer een gunstige ontvangst krijgt en veel leesgenot geeft. Maar ook, mocht u iets te melden hebben, dan geldt: "Samen sterk". VAN DE REDACTIE We hebben ons, als redactie van "Zicht op Haringcarspel", weer "bar druk maakt" om u een zo goed en voor iedereen leesbaar periodiek te maken. Zonder de medewerking van een paar oude getrouwen zou het al een stuk moeilijker zijn. We zijn nog steeds op de molentoer en dan stuit je vanzelfsprekend ook op andere aspecten b.v. waar ging en gaat het water naar toe als de watermolen het water uit de polder maalde. U leest erover in ons blad, maar ook over een ander soort molen, n.l. de ros- of gruttermolen. Van de buitenkant kent ieder van u wel de watermolen of meelmolen, mar we hebben nu ook een kijkje aan de binnenkant. Lezende voort zult u bemerken dat de redactie probeert ieder aan z'n trekken te laten komen. Mocht u suggesties, artikelen, foto's, kaarten of ander plaatsbaar materiaal hebben, dan houden we ons aanbevolen. We kregen van dhr. S. Schipper nog wat aanvullende informatie n.a.v. het bericht in ons vorig nummer over het toekennen van de onderscheiding Yad Vashem aan de fam. Klok. Hij bericht ons dat ze daar 5 jaar mee bezig zijn geweest. Hij benadrukt nogmaals dat hij dit niet alleen heeft gedaan, maar in samenwerking met mevr. Sandra Krijgsman-Stet uit Oude Niedorp. Het is een nogal moeizame weg van joodse mensen opzoeken, hun verhalen optekenen, opsturen enz, enz. De uitreiking van de onderscheiding, toegekend voor hulp aan joodse mensen in de oorlogsjaren '40-'45, was heel indrukwekkend. De eer betoont aan de fam. Klok is zeer zeker terecht. Door een andere lezer werden we op onze vingers getikt en we hadden hem beloofd dat hij zelf zijn weerwoord mocht schrijven. Geachte redactie, Ik ben reeds enkele jaren lid van de Historische Vereniging Harenkarspel en lees altijd met veel interesse uw blad Zicht Op Haringcarspel. In de uitgave van mei 2000 trof ik tot mijn verbazing een artikel aan over de korenmolen te Warmenhuizen dat door mij is geschreven. Het was tien jaar geleden de eerste aanzet tot ordening van de resultaten van mijn onderzoek naar de geschiedenis van deze molen. Het is daarom zeer onvolledig en onbeholpen geschreven. Het bevat ook schrijffouten. Kortom ik vind het in deze vorm niet geschikt voor publicatie en betreur het daarom zeer dat het in uw blad is terechtgekomen. 2

Zicht op Haringcarspel | 2000 | | pagina 4