Na zijn pensionering bleef Kees Kwant actief. Samen met Prof. Albeda en Prof. Kooy maakte hij een studiereis naar Zuid Afrika en onderzocht de wisselwerking tussen apartheid en arbeidsbestel. Het drietal legde hun bevindingen vast in een boek. In 1984 schreef hij samen met Abel Herzberg "Hoezo te Oud" over ouder worden en de zingeving er van. Kees is nog niet uitgeschreven, hij is ook nog lang niet afgeschreven. De filosofie legt nog onverminderd beslag op hem. Wie daarvan de smaak te pakken heeft is nooit klaar verklaard hij. "Ons leven en onze wereld zijn een dermate rijk gegeven dat we, hoezeer we er ook over nadenken, er nooit over uitgedacht raken. Daar worden de basisvragen nooit ongedaan gemaakt door een antwoord. Ons leven zelf is van dien aard dat we er elke dag opnieuw door worden verrast. Jammer dat niet alle verrassingen positief zijn". Een recente uitspraak van Kees Kwant. Wat gebeurde en gebeurt er met de Katholieke Kerk in Nederland? Hoe kon er zoveel vernieuwing optreden? Was het de geest van de tijd? Wis en zeker. Waren het de mannen als Kardinaal Alfrink en Bisschop Beckers of vrouwen als Marga Klompé. Ongetwijfeld, maar zij waren het niet alleen. Nieuwe gezichtspunten werden vooral aangedragen door de binnen de Westfriese Omringdijk geboren filosoof, door de "wijsgeer" Professor Kees Kwant. Tuitjenhom, maart 1999 Jaap Beemsterboer. DE BOERDERIJ Voor de boerderij gaan we deze keer naar "de Stroet", zoals het in het algemeen jargon heet, maar officieel; Stroet 20 in de voormalige gemeente Sint Maarten. De familie, die deze mooie stolp nu bewoont, heeft een zeer uitgebreid onderzoek gepleegd naar ouderdom, bewoning, bewoners, landerijen enz, die met de stolp te maken hadden. Hieruit blijkt, dat, zoals u kunt lezen, het gebouw nogal eens van eigenaar veranderde, zelfs een keer afgebrand is en weer is opgebouwd, maar nu sinds anderhalfjaar bewoond wordt door Chris Bos en Reinie Melchers. Deze trotse bewoners van de stolp boerderij hebben ook de foto's van hun pand afgestaan om ons te laten zien hoe mooi het is op de Stroet. 26

Zicht op Haringcarspel | 2000 | | pagina 28