wilde zich om huiselijke omstandigheden niet verkiesbaar stellen voor een nieuwe bestuursperiode. Onder dankzegging voor zijn werk dat hij gedaan had voor onze vereniging en met enkele cadeaus nam hij afscheid. In zijn plaats werd benoemd Mevrouw M. Zwetsloot wonend op de Middenweg in Dirkshorn. Voorzitter Beemsterboer heette haar hartelijk welkom en hoopte dat ze net zo lang in het bestuur zou blijven als haar voorganger. Na de pauze sprak dus de heer Dekker over kool, koolschuren en alles wat ermee te maken had. Het werd een rondgang door een deel van Warmenhuizen oude stijl. Meeslepend is het juiste woord voor zijn betoog. Hij werd hartelijk bedankt en voorzien van een hartversterking en beloofde nog eens terug te komen en dan de veiling als onderwerp te nemen. KORTE MEDEDELINGEN Op woensdag 7 juni om 19.45 uur kunnen we een bezoek brengen aan Jac Kaan, Watermolen 1 Dirkshorn. De heer Kaan heeft een koffiebranderij. Hij verteld over koffie, vertoont een video en geeft een demonstratie koffiebranden. Er is de mogelijkheid koffie te drinken en te kopen. Aanmeldingen voor deze excursie (duur ongeveer 1,5 uur) bij Pauline Stolk (0224-551391). Er kunnen ongeveer 25 personen mee, dus wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Als u met een kleine reünie, familiedag o.i.d. denkt waar kunnen we voor een uurtje heen, dan hebben we hier de gouden tip. Ben Buter in Kerkbuurt verzamelt al jaren oude gebruiksvoorwerpen zoals die hier vroeger in de tuinbouw en het boerenbedrijf gebruikt werden. In zijn grote schuur heeft hij alles keurig uitgestald. Het is werkelijk prachtig om te zien en een bezoek meer dan waard. Wel moet u, om teleurstelling te voorkomen, van tevoren even contact met de heer Buter opnemen. Zijn telefoonnummer is 0226-391474. De heer en mevrouw Klaas Vlam, vroeger uit Warmenhuizen, zoon van Jan Vlam welke vele jaren organist is geweest in de Oude Ursula en nu woonachtig in Ermelo, bezochten zaterdag 11 maart de jaarvergadering van de Historische Vereniging in de Stroet. Hij bracht voor de vereniging een 12 tal bondsprogrammaboekjes uit de jaren '20 en '30 mee. De boekjes werden gebruikt bij zangconcoursen die ieder jaar op locatie werden gehouden. Zo ook in 1926 in Warmenhuizen. Verder een mooie grote foto van fanfare TAVENUE. En ook een zeer oude kolfstok gevonden op 3 oktober 1844 op de zolder van de kolfbaan de Moriaan en eigendom van Klaas Vlam. Ook kregen we een fotoboek van de firma Deurwaarder met foto's van Heerhugowaard, Alkmaar en Langedijk en foto's van I. Ooyevaar. Gekregen van de familie Stoop (Tiny Stet) uit het Waarland oud gereedschap'ten behoeve van B. Buter uit Tuitjenhorn. Gekregen van de heer D. Houter uit Groenveld. Vele tijdschriften over Archeologische werkgemeenschap voor Nederland genaamd Westerheem en tijdschriften over Nederlandse Historiën en vaderlandse streekgeschiedenis. Voor Coördinatie Oud Onderzoek Geestmerambacht (Stichting Coog) werden door firma de Nijs uit Warmenhuizen een aantal oude tekeningen afgedrukt. Ook firma K. Dekker uit Krabbendam heeft hetzelfde gedaan. Geheel gratis, waarvoor onze hartelijke dank. Deze tekeningen zijn van een groot formaat en kunnen alleen op speciale machines gekopieerd worden. 4

Zicht op Haringcarspel | 2000 | | pagina 6