VAN DE VOORZITTER De sterke groei van ons ledenaantal verheugt en verbaast ons. In 1998 besteedden we aandacht aan ons vijfhonderdste lid. Nu merkten we niet eens de komst van het zeshonderdste en zijn we de 650 gepasseerd. We denken dat de kwaliteit van ons blad daartoe bijgedragen heeft. Daarom ook proberen we daar veel mankracht in te steken. Onze secretaris, Liesbeth Hoekstra maakt er meer tijd voor vrij en ons nieuwe bestuurslid Monique Zwetsloot neemt een aantal secretariaatstaken over. Op de ledenvergadering namen we afscheid van een van de mensen van het eerste uur. Jan Bakker, de eerste voorzitter, moest wat meer uren thuis zijn en hoewel hij nog een aantal minder tijdrovende taken handhaaft, verliezen we hem als bestuurder. Jan hebben we op de vergadering in lovende woorden toegesproken, niet groot in aantal, wel echt gemeende. Terecht, hij heeft samen met ons de koers bepaald en gezorgd voor een hechte basis. De huidige groei in aantal komt niet vanzelf, daartoe heeft Jan de aanzet gegeven. Wij zijn hem daar dankbaar voor en we hopen dat hij nog vele jaren van "zijn" vereniging en van zijn gezin mag genieten. De huisvesting blijft ons zorgen baren. Vooral het bewaren van de papierwinkel, de artikelen, informatie van vroeger en nu, het fotomateriaal, de oude brochures, kaarten en geschriften hebben tot toenadering met en medewerking van het bibliotheekbestuur geleid. We hopen op steun van de leden en van het Gemeentebestuur. Op 3 juli komen in Wadway een aantal (oud-) Westfriezen bij elkaar die genoemd zijn in het Jaarboek 2000 van het Westfriesgenootschap. Van de beschrevenen komen er drie uit ons gebied, namelijk Marius Strijbis, de houder van het werelduurrecord schaatsen op een buitenbaan; Gerard Kuiper, de astronoom (waarover later, als zijn standbeeld onthuld wordt meer, - zijn vrouw Lucy stierf op 10 april jl.) en Cor Kwant, de filosoof. Wie zich daar, en voor de overige 27 genoemden interesseert, kan zich aanmelden als lid van het Genootschap (0229-217121). De schrijvers van de artikelen zijn ook in Wadway. We hopen dat we uw interesse kunnen behouden. Overigens geldt dat "wie het weet, mag het zeggen". Als u wat te melden hebt, laat het ons, als bestuur, dan weten. Wij gaan er voor. Jaap Beemsterboer, voorzitter VAN DE PENNINGMEESTER Begin februari 2000 heb ik alle acceptgirokaarten rondgebracht en/of verstuurd. Binnen een week kwamen de eerste bedragen binnen. Tot nu toe, ik spreek nu over begin april 2000, hebben er al een kleine 600 betaald. Er zijn nog ongeveer 50 mensen die het bedrag nog niet hebben voldaan. Maar er komen wekelijks bedragen binnen, zodat half mei, als u dit blad leest, er nog maar enkelen zullen zijn die nog niet betaald hebben. Dat is een felicitatie waard aan u, lid, huisgenote of donateur van onze vereniging. Ook bedankt voor de extra bedragen, die u ons heeft geschonken. Zeer bedankt Vanaf 1 januari 2000 hebben we een kleine 50 nieuwe leden kunnen noteren. Dat is erg mooi. De vereniging wordt groter. We worden in de gemeente een belangrijke vereniging, waar naar geluisterd wordt. Dat is onze opzet. De bevolking van Harenkarspel moet weten dat we bestaan. En dat lukt ons aardig, dachten we. Tot ziens, waar dan ook. Jan Barsingerhom, penningmeester 2

Zicht op Haringcarspel | 2000 | | pagina 4