VAN DE VOORZITTER Veel van onze leden blijken als kind schattingen te hebben gemaakt of ze al dan niet het jaar 2000 zouden bereiken. Nu staan we dan echt vlak voor deze hoge drempel. Die lijkt nu wel lager dan voorheen. Net zoals wij destijds de eerste wereldoorlog als wel héél ver in het verleden beschouwden zullen onze nazaten de periode van voor 1 januari 2000 bezien als toch wel echte historie. Als dat waar blijkt te zijn zitten we als Historische Vereniging goed. Aan ons dan wel de taak om wat we weten en hebben over en uit het verleden goed en op een veilige manier door te geven. Wie wat weet mag het zeggen! Als u iets hebt dat anderen zal interesseren, meldt dat ons dan. We wensen onze lezers toe dat ze, liefst in goede gezondheid, nog een groot aantal jaren van de nieuwe eeuw, van het nieuwe millennium zowaar, mee mogen maken. Jaap Beemsterboer VAN DE REDACTIE Regelmatig komt het voor dat de Historische Vereniging artikelen aangeboden krijgt. Het varieert van een bascule, oude kaarten, de stamboom van een familie tot oude kranten met soms ontzettend interessant nieuws. Deze keer werden we verblijd met 6 jaargangen van "de Speelwagen" 1946-47-48-49-50 en 55. Ze werden ons geschonken door Co Ruyter uit Vianen, nogal uit de buurt zou je denken, maar de wetenschap dat hij de zoon van de vroegere gemeentesecretaris dhr. A. Ruyter van Warmenhuizen is, brengt ons toch weer in de buurt. Ook ontvingen wij een ingebonden "Panorama" van de jaargang 1916 van de familie W. van Baar. Hartelijk dank allebei en het zou natuurlijk heel prettig zijn als we onze leden hiervan mee konden laten genieten in ons eigen onderkomen. In ons blad wordt telkens aandacht besteedt aan onze Nrd.Hollandsche Westfriese stolpboerderijen. De vereniging is bezig met het fotografisch vastleggen van alle stolpen in onze gemeente. Er zijn er maar weinig die nog gebruikt worden als veestalling in de winter, de meesten hebben uitsluitend woonbestemming. We kunnen ons gelukkig prijzen dat er nog zoveel in onze gemeente aanwezig zijn en waarvan een flink deel prachtig gerestaureerd als sieraden in onze dorpen staan. Over deze boerderijen, maar ook over alles erbij en omheen komt dhr. Douma van de boerderijenstichting op zaterdag 29 januari 2000 een lezing houden met dia's in het dorpshuis in Warmenhuizen. Het lijkt nog ver weg maar noteer het vast in uw nieuwe agenda, want dit mag u niet missen. In dag-,week- en plaatselijke bladen zal u er nog aan herinnerd worden. Surmenhuizerweg 39, Enigenburg 2

Zicht op Haringcarspel | 1999 | | pagina 4