Goud Zilver. Twee goude oirijsers drie dito hairnaalde. twee Armbande met haar goude haak weerhaak, Een paar goude haaken en weerhaaken van een vrouwe Kaper. Twee goude Hoepringen. Een dito met Steenen Een Twee strengt bloetcoraalen Ketting met Een goude haak. Een paternoster met ses silverplaaten, twee Stel Silver Knoopen. Een Tas met een Zilverbeugel, Ketting en dito gesp, daar in Een Silver ducaton. Een dito drie gulden, en Een dito zeeuwsche rijxdaalder, Een Silver loderijndoos (doosje met in eau de cologne gedrenkt sponsje). Een paar Zilver Mansschoen gespen, Twee paar dito vrouwe, dito Een dito, vingerhoed Een klijn Silver hegt Messe met een haijvellen schee met zilver beslage. Huijs raad Inboedel Boere gereedschap als anders. Een zilveren dukaat of rijksdaalder uit 1762, Zeeland In't Vooreint Een Kas, daar op een Stel, daar in boven indezelve 23 sakken. Eenige vrouwe kleedinge onder in deselve kas twee vrouwe Kapers met gouden haaken. Zes dito borstrokken, vijf dito schorten Agt dito rokken, ses dito boesels. Een rijglijff twee schoorsteenkleeden. Nog onder: Twee Laaden, met eenige witt en bonte doeken en voorts klijnigheeden. Nog in't vooreint Een rak met Twaalff delftsche schootels, veertien dito groote schootels om de want en aan de Muir ses dito Klijnder. Een gortlaa, daar op drie schooteltjes. Een Theerak met eenige kopjes en schooteltjes Trekpot als anders. Een Tafel daar op een koper Theekeetel, vier schootels en eenige klijnigheeden. Een dito, met vier borde. Twee glaasjes en op de vloir en aan de Muir. Een Kooper bedpan. Een dito kookpan. Een kandelaar, met sijn kooper blaaker. Twee kooper kook keetels. Agt dito vorken. Zeeventien Tinnen Leepels. Twee Spiegels met vergulden Lijsten. Twee Schilderijen met dito Lijsten. Twee Trommels, Eenige Schooteltjes en potjes. Een kist met vrouwe kleedinge off klijnigheeden. Een Kamertje, daar in Een Kooper Keetel, Twee dito Pannen. Een Ongster, Een Kaastobben, Een boter Tijm en voorts eenige rommeling van wijnig waarde. In de Keuken Een glasekas, daarboven in Een Tin schenkkeetel. Een Tinnen Koffijkan, Twee dito Trekpotten. Een Zilver Leepel, 8 schooteltjes. vijff halff dosijn porcelijn kopjes en schooteltjes en voorts nog eenige klijnigheeden. Onder in deselve Kas: 't voorgenoemde goud en Zilver, als meede eenige Lakens en hémbden Een Kasje daarop; Een Kooper schootel, Een Tinnen beeker, Een dito boter kop. Twee schootels, nog eenige klijnigheeden nog in 't selve Twee Kussensloopen. 9

Zicht op Haringcarspel | 1999 | | pagina 11