Hierna zijn geen verdere pogingen meer ondernomen om bij V.I.O.S. te kunnen voetballen en speelden wij zoals gewoonlijk een partijtje op het plein voor het café De Moriaan van de heer H.Slikker. Dat gebeurde dan met de aanduiding de Zuid tegen de Noord, dit naar aanleiding van de R.K. en de O.L. School. Hierbij was echter totaal niets te merken ven verschil in godsdienst. Er werd een echte partij straatvoetbal gespeeld, op klompen uiteraard, want er waren maar weinig schoolkinderen die op schoenen liepen. Schoenen droegen ze alleen op zondag als ze naar de kerk gingen. Zelfs de zondagse klompen, geel geschilderd met zwarte strepen over de kap die veel mannen gebruikten als er een bezoek moest worden gebracht aan familie of kennissen waren niet voor kerkbezoek bestemd. Onze voetbaldroom zou echter een geheel onverwacht gunstige wending krijgen door onze dominee die een groot liefhebber van deze sport bleek te zijn. Hij had altijd veel belangstelling voor de jeugd. Dit laatste dan in de goede zin van het woord. Tegenwoordig lezen we in de krant nogal eens dat er ergens een dominee is geweest die ook veel interesse had getoond voor kinderen, maar dan met minder frisse bedoelingen. Het was dominee gelukt om op de Torenven, een stuk weiland tegenover de Nederlands Hervormde Kerk die er de eigenaar van was, een voetbalveld te laten aanleggen. De lengte- en breedtematen mochten dan afwijken van de officiële normen, maar dat was voor niemand een bezwaar. Hij had er tevens voor gezorgd dat door de Nederlandse Heide Mij. drainage werd aangelegd met de bijkomende egalisatie werkzaamheden. Bovendien leverde timmerbedrijf Klaas Westra gratis de doelpalen inclusief het plaatsen hiervan. En zo hadden we door al deze spontane medewerking een echt voetbalveld voor de jongens van onze school gekregen die er uiteraard met veel plezier hebben gespeeld. W.Siewertsen Oudkarspel HET TESTAMENT EN BOEDELSCHEIDING VAN CORNELIA HOOGEBOOM GETROUWD MET CORNELIS HAARLEM, ALIAS HEESJES. Schepenakte Warmenhuizen boek nr6010 d.d. 22-5-1778 Cornelis Haarlem (ookwel "Heesjes") en zijn vrouw Neeltje Tunis Hoogeboom, testament opgemaakt te Alkmaar bij Adrianus van der Burqh d.d. 13-9-1774 Cornelis vermaakt aan zijn neef Klaas Haarlem een 'Akkertje Zaadland groot 12 snees en een groot 24 snees". Neeltje vermaakt aan haar nichtje Bregje Jans Hoogeboom Huise en Erve gelegen op 't Buurtje. Buiten dit gaat de rest naar de twee oudste kinderen van de broer van Cornelis Haarlem t.w Klaas en Aafje. Op 12 mei 1784 overlijdt Neeltje. Uit haar testament heb ik de lijst van bezittingen gedeeltelijk opgenomen zodat men een indruk kan krijgen hoe een huishouden er destijds uitzag. Archief Alkmaar. Schepenakte Warmenhuizen 6011 12 mei 1784. 't Leevendige Vee. Drie gebeterde Kalffkoeijen, Een ongebeterde Dito. Twee Twinters, daar onder Een Twijffelaar. Een ongebeterde vaars Een Kuykalff, Twee Mestkalveren, Twee biggen, Drie overhouders schaapen, Vier Melk Schaapen, Zeeven Lammeren, Een bont Merrie Paard, Vier Henne met Een Haan. 8

Zicht op Haringcarspel | 1999 | | pagina 10