VAN DE VOORZITTER Zolang als alles voor de wind gaat kost het niet veel energie een vereniging te besturen, althans dat komt zo over. Nu we wat tegenslag hebben door het niet beschikbaar komen van onze expositieruimte weten we dat het moeite kost het enthousiasme levendig te houden. Dat weten we, dus doen we nog meer ons best. We blijven rekenen op de medewerking van onze leden. Wilt u ons helpen bij het vinden van een nieuwe expositieruimte. Die mag niet al te klein zijn. Onze voorkeur gaat nu uit naar het kopen van een pand. Overhaast besluiten willen we niet. Maar mocht u wat voor ons weten dan zullen we in overleg met het gemeentebestuur graag een keus maken. We houden de moed er in. Jaap Beemsterboer VAN DE PENNINGMEESTER Een berichtje van de penningmeester, dat gebeurt af en toe. U blijft dan op de hoogte van de financiële situatie. In januari 1999 heb ik alle acceptgirokaarten rondgebracht. Op het moment dat ik dit schrijf, 25 maart 1999, moeten nog 27 leden hun contributie/bijdrage betalen. Dat valt erg mee. Er is tot nu toe een bedrag groot f 8800,00 overgemaakt. En dat is heel mooi. Bedankt voor de vele extra donaties! De mensen die nog niet hebben betaald zullen het bedrag, of meer, spoedig overmaken. Daar ben ik zeker van. Sommigen hebben in plaats van f 15,00 een bedrag van f 25,00 overgemaakt. Daar zijn we blij mee. Indien uw vrouw/partner nog geen lid is, kunt u haar opgeven als huisgenote/lid. De f 10,00 extra is dan voor haar. Snapt u!? Belt u mij even op als dit de bedoeling is. Mijn telefoonnummer is 0226-391628. Indien u belangstelling heeft voor de nrs. 1 t/m 14 van Zicht op Haringcarspel kunt u mij ook even bellen. Ze kosten f 5,00 per stuk en ik breng ze bij u thuis. Een mooie zomer toegewenst. Jan Barsingerhom VAN DE REDACTIE Wij als redactie hebben weer ons uiterste best gedaan u weer een paar uurtjes historisch leesplezier te bezorgen. Wij geloven dat we daar aardig in zijn geslaagd. Er is een divers aan artikelen, waaronder de strijd in 1799. Onze voorzitter heeft daarop de jaarvergadering ook al over gesproken, maar om het later nog eens te lezen is naar onze mening toch wel interessant. Ook voor diegenen die niet op de vergadering aanwezig waren. Verder in deze "Zicht op Haringcarspel" o.a. het maaien van de Omringdijk, de Rietgreb enz. Voorjaarstijd is opruimtijd, maar gooi niets weg wat voor ons mogelijk waarde heeft. Bel gerust even. Namens de redactie veel leesplezier, een mooi voorjaar en zomer en dan treft u ons weer in september met de Nieuwsbrief. Cees v.d. Berg 2

Zicht op Haringcarspel | 1999 | | pagina 4