6 Juni 1915 Zondag Het is altijd nog het oude liedje, werken eten en slapen enz. enz, maar met de werkzaamheden is het opheden niet zoo erg druk meer. Het gasverbruik is nu ongeveer 320 m3 per dag en minder zal het wel niet worden. Er wordt nu een nieuwe gashouder bijgebouwd van 800 m3 en de dorpen Schoorldam en Krabbendam worden ook aangesloten aan het buizen net. Alzoo steeds vooruit, als onze positie er nu mettertijd ook maar beter door wordt. Voor twee weken terug is mijn loon f 12,50 geworden, het is nog niet veel voor 84 uuren arbeid, maar wij zullen hopen van later beter. Warmenhuuen 4 Juli 1915 Zondag Met de oorlog is het nog altijd zoowat hetzelfde, al is Italië er ook bij gekomen. Het valt de Entente niets mede, om er de Centrale mogendheben onder te krijgen want die winnen zelfs in Rusland. Ik hoop maar dat zij overwinnend uit de oorlog zullen te voorschijn komen. Mijn zuster Dina en haar man zijn van deze week bij mij geweest. Mijn zwager deed sinds zijn 1st® H.Communie niets meer aan het geloof en nu is hij bekeerd. Hij was altijd zoo rood als een koraal en nu heeft hij verschenen week een retrait medegemaakt te Amersfoort en het is hem er erg goed bevallen. God geve dat hij mag volharden, tot zijn eigen zaligheid en van zijn huisgezin. Maar dan moet hij ook zijn uiterste best doen, want ach, zij zijn zóóveel ten achter. 1 Augustus 1915 Zondag Een jaar voorbij, van verschrikkingen. Alhoewel de toestand nog hetzelfde is als het vorige jaar, zoo bedanken wij de goede God, dat hij ons land heeft gespaard voor den oorlog. De landstormwet is kortgeleden aangenomen, maar ik val er gelukkig buiten, daar ik boven de dertig jaar ben. Rusland heeft de laatste tijd flinke klappen gehad van Duitschland en Oostenrijk. Zoo moest het hun aan alle fronten gaan, steeds overwinnen, dan was er spoedig een einde. GerneesvLi Gasfabriek Gezicht op de gasfabriek met een enkel woonhuis voor de directeur Enkele jaren later zal dit een dubbel woonhuis worden. We zien links de familie Rijpma - in het midden directeur Rijpma en rechts het personeel. Foto: collectie Klaas Westra 22

Zicht op Haringcarspel | 1999 | | pagina 26