Wai bleve zitte totdat de kondukteur kwam zegge dat we d'r uit moste. "No" zei vader "ik wil d'r helegaar niet uit, ik moet hier hillegaar niet weze".De man wier nag puur poeperug, 't wier oigeluk 'n beetje liluk. Op 't lest vroeg vader hoe lang of hai hier nag staan bleef en toe bleek dat hai mit 'n halluv uur weer terug zou gaan. "Ik had docht" zei vader "den bloive we hier zolang maar zitte, en gaan straks weer mee terug en we betale gewoon weer voor de terugrois". Nou dat was den wel goed. Vader stak 'n segaar op, gaf de kondukteur d'r ok ientje en zo was de vrede weer tekend en roisde we weer nei 't centrum van de stad. 's Eivens gonge we weer de stad in en zouwe we nei un biêskoop, we bedaarde in 't nuwe theater "Tusschinsky". Wat voor 'n film deer droide weet ik gien meer en ik had deer ok niet zo veul belangstelling voor. Ik keek alliendug naar die portiere met mooie uniforumu, naar die prachtige pluussen stoele en die tepoite op de vloere weer je tot over je enkels in wegzakte. Dat de film oflopen was gonge we weer nei ons hotel. Vader had ok bar genoöten van de film en moeder had heur ooge uitkeeken naar al dat moois en de luxe van ut theater. De volgende dag zouwe we 's oggens nei de Artis. Ut was heel mooi weer en dat we bai de poort ankwame stond 'r al un heele lange rai voor de ingang. Wai sloóte maar achter an de rai an. Ut duurde nag un heele toid eer dat we bai ut loket anbeland ware, de man in de kassa keek ons durs an en hai zoi "jullie magge hier niet deur, jullie moete bai die are kassa weze. Deuze is allien voor Amsterdammers en niet voor buitenlui". Ut was nameluk zo dat in de maand september de inweunders van de stad voor hallef geld nei binne mochte. Mopperend en foeterend sloóte we uitoindeluk maar an achter de rai bai de are kassa. Nei ut bezoek an Artis zat onze vekansie d'r weer op en s'middags gonge we weer op huis an. Of we terug gaan benne met ut Alkmaars Packet of dat we terug gonge mit ut spoor weet ik niet meer maar ut was un skitterende rois die me nei ruim 70 jare nag goed bai bleven is. Jan Jonker, Dirkshorn. MEERTENS-INSTITUUT Enige maanden geleden verhuisde het P.J. Meertens-lnstituut naar een nieuwe locatie aan de Joan Muyskenweg 25 te Amsterdam. Het instituut draagt de naam van zijn eerste directeur. De diverse onderzoeksgroepen zijn samengebracht onder de gemeenschappelijke ondertitel: Onderzoek en documentatie van Nederlandse taal en cultuur. Wilt u meer informatie over het raadplegen van de bibliotheek en archieven dan is het raadzaam eerst het servicenummer te bellen t.w. 020-4628510. Ook het depot van Nederlandse lokaal- en regionaal-historische en heemkundige tijdschriften bevindt zich op het Meertens-instituut 1= eeri "Herenketting" was een horlogeketting gemaakt van gevlochten haar. 20

Zicht op Haringcarspel | 1998 | | pagina 22