Lopende ginge we deur de stad nei de Aczoins-tore weer de skepe van 't "Alkmaars Packet" lage, deer zouwe we mee nei Amsterdam. Ik kon m'n ooge meist niet gelove, zukke gróte en mooie skêpe. We gonge an boord van un heel groot skip, dat was de "STIEROP" zoide ze. Wai maar un plaassie zoeke boven op ut dek, den kenne we alles mooi bekoike. Maar toe datte we 'n endje voeren hadde kwam d'r un bui opzette en gonge we woiseluk benede dek. Ut woide hard en toe dat we op ut Alkmeerdermeer voere zage we deur de petroispoörte allien maar groöte goleve. Hoe lang de rois duurde weet ik niet meer maar dat we in Zaandam in de sluis lage kwam de zon weer te voorsckoin. En zo beroikte we de hoofdstad en meerde ut skip of an de "De Ruiterkade". We konne van boord en op zoek nei un sleipgelegenhoid. An 't Damrak ware hotelletjes en in ien deervan konne we overnachte en ok nag ete. 'S eives gonge we de stad nag effies in wandele maar we wouwe wel vroeg te bed, 't was un drukke dag weest. D'r wazze meer hotelgaste, ok in de kamer naast ons. Net datte wai dochte lekker of te zakke leek in de kamer neist ons 'n echtpaar gnap ruzie te hewwe. Omdat d'r maar 'n heel dun skotje tussen ons zat hielde ze ons wel wakker. Dat duurde nag un heel toidje, totdat 't vader begon te verveule en met z'n skoen gaf hai un paar goeie klappe teugen 't skot. Dat heb wel geven want toe wier 't rustug. De vollegende dag zouwe we de stad bekoike, maar eerst nei de Dam nei de poppekast mit Jan Klaassen en Ketroin en un draaiurrugel. Den nei 't Pelois en al die are mooie gebouwe, je raakte niet uitkeken, 's Middags gonge we mit de tram. Ik denk dat we zowat de langste loin troffen hadde, d'r kwam gien end an. We toerde zowat de hele stad deur tot an 't oindpunt weer ie stopte bai de remise. Het motorschip "Stierop" nadert de Voormeer. Van 1922 tot 1951 maakte dit schip deel uit van de vloot van de "Alkmaar Packet". Nadien voer het 20 jaar bij de Havendienst "Spido" te Rotterdam. 19

Zicht op Haringcarspel | 1998 | | pagina 21