VAN DE REDACTIE Weer een volle "Zicht op Haringcarspel". We zijn verheugd met de verscheidenheid van artikelen en tevens de schrijvers er van. Hieruit blijkt het veranderde "Zicht" op ons Harenkarspel en dat gaat nog steeds door. We zijn in de loop van de tijd in het bezit gekomen van een smederij, verschillende gebruiksvoorwerpen, handwerktuigen enz. uit de tuinbouw, maar ook een heel oud "kreupeltje" (open prikslee) en gebruiksvoorwerpen van een kleermaker. Ook boeken en familie stambomen zijn opgeslagen bij onze archivaris, een eigen onderkomen wordt een noodzaak. De redactie is bezig met een inventarisatie van boerderijen in onze gemeente, de N9 Alkmaar-Den Helder laat zien in welk tempo ze kunnen verdwijnen. Voor de storende herhalingen op blz. 15/16 en 18/19 in het vorige "Zicht op Hanngcarspel" en voor de onjuiste vermelding dat de Rekere ooit een uitgang naar de Noordzee zou zijn geweest biedt de redactie zijn verontschuldiging aan. De heer Geus uit Capelle aan de IJssel maakte ons attent op deze fouten. Nu wij toch bezig zijn wil de redactie nog zelf de fout in de naam van het laatste nummer onder deze genoegdoening schuiven. Inmiddels hebben wij ons erover beraden hoe taalkundige en historische onjuistheden zo goed mogcüjk kunnen worden vermeden. Wat het eerste betreft zal de redactie actiever de stijl gaan corrigeren en fouten verbeteren. Het voorkómen van historisch missers is minder eenvoudig, omdat de stukjes vaak zijn geschre ven door iemand die zich in een bepaalde zaak heeft verdiept. Toch zullen wij door kritische vragen, hoe kom je daaraan waar stond dat wie heeft dat gezegd/geschreven trachten de kwaliteit van het geschrevene in de toekomst beter te bewaken. De redactie wenst u veel leesplezier, een mooie zomer en blijf uw verhalen en andere zaken insturen. Namens de hele redactie, Cees v/d Berg VOORWOORD VAN DE AFGETREDEN VOORZITTER Beste vrienden, Zowel tijdens de laatste ledenvergadering als in de pers hebt u kunnen vernemen dat, met toestemming van de te vergadering aanwezige leden, ik het voorzitterschap van onze vereniging heb overgedragen aan dhr. Jaap Beemsterboer uit Tuitjenhorn. In tegenstelling tot hetgeen uit enkele persverslagen viel op te maken, ben ik echter wel bestuurslid gebleven, waardoor het aantal bestuursleden nu weer op het oorspronkelijke aantal van 7 is gekomen. Gezien zijn ruime ervaring bij diverse besturen ben ik er van overtuigd dat we met dhr. Beemsterboer een prima voorzitter in huis hebben gehaald. Zoals ik tijdens de ledenvergadering reeds opmerkte zie ik voor mijzelf genoeg andere zaken waarmede ik mij verdienstelijk zou kunnen maken zoals b.v. het inventariseren van historisch belangrijke gebouwen en locaties met de daarbij behorende verhalen. Uiteraard zou ik dat graag m samenwerking doen met diegenen onder u die dezelfde interesse hebben. Graag zie ik daarover uw reacties tegemoet. Met vriendelijke groet, Jan Bakker 2

Zicht op Haringcarspel | 1998 | | pagina 4